لوله اتصالات مانیسمان از مدل اتصالاتی می باشند که در دما و فشار بسیار بالا مقاومت خوبی را از خود نشان می دهند. این مدل اتصالات به هیچ عنوان درز جوش ندارند و مانند اتصالات جوشی درزدار نیستند. برای انجام دادن جوشکاری از این اتصالات بهره می برند. یکی از ویژگی ظاهری آن ها مربوط به انتهای این اتصالات می باشد که به صورت V است.

لوله اتصالات مانیسمان دارای انواع مختلفی از جمله سه راهی مساوی، بوشن، سه راهی نامساوی، زانو ۹۰ درجه، تبدیل صاف، زانو ۴۵ درجه، تبدیل کج، کپ و سر دنده می باشند. به طور کل این اتصالات را از متریال فولاد، گالوانیزه و استیل که دارای استحکام بالایی هستند می سازند. اتصالات‌مانیسمان در صنایع ساختمانی، گاز، پتروشیمی، صنعتی و نفت کاربرد دارند. ویژگی متمایز این نوع لوله ها نسبت به بقیه لوله ها مربوط به روش تولید آن ها می باشد. طراحی و ساخت این لوله‌ها به شکلی است که در زمان تولیدشان به هیچ عنوان از درز جوش در بدنه آن ها استفاده نمی شود. که این نکته باعث می شود تا ساختار لوله‌های‌مانیسمان کاملاً یکپارچه بوده و به این شکل بتوانند دما و فشار بالا را تحمل نمایند.

مشخصات فنی لوله اتصالات‌مانیسمان

اتصالات فولادی هستند که به هیچ عنوان در زمان تولید آن ها از روش های جوش فلزات دیگر استفاده نمی گردد. تفاوت بسیار مهم این اتصالات با موارد دیگر در رابطه با ماده اولیه به کار برده شده در ساخت این محصولات می باشد. در زمان ساخت این مدل اتصالات از شمش هایی که فولادی هستند استفاده می کنند. این شمش ها را در معرض حرارت بالا و کشش قرار می دهند. به علاوه برای ساخت اتصالات از نیروهای گریز از مرکز استفاده می کنند. در صنایع مختلف با توجه به کیفیت بالای متریال به کار برده شده در ساخت این اتصالات بیشتر از اتصالات مانیسمان استفاده می کنند.

مزایای نصب اتصالات مانیسمان

مزایای نصب اتصالات مانیسمان

لوله اتصالات مانیسمان چه مزایایی دارد؟

 • ساخت این گونه اتصالات به نوعی می باشد که به طور کامل آن ها را آب بندی می نمایند.
 • این اتصالات دارای انعطاف پذیری بسیار بالایی می باشند.
 • استحکام اتصالات‌مانیسمان از نوع استاتیکی است.
 • وزن اتصالات با توجه به کارایی که دارند بسیار پایین است.
 • اتصالات‌مانیسمان در کوتاه ترین زمان ممکن ساخته می شوند.
 • این اتصالات بدون هیچ گونه درز جوشی ساخته می گردند.
 • شما می توانید اتصالات مانیسمان را در ابعاد، اندازه و ضخامت های مختلفی خریداری نمایید.

قیمت لوله های مانیسمان

قیمت‌لوله های‌مانیسمان

قیمت لوله‌اتصالات مانیسمان به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت‌این محصولات در سایت های مختلف متفاوت می باشد اما عواملی هستند که می توانند بر روی این قیمت اثر گذار باشند. عواملی مانند متریال به کار برده شده در ساخت اتصالات، سایز آن ها، رده، نوع، حالت اتصالات، محل بارگیری آن ها می تواند بر روی قیمت کالا اثر گذار باشند.

لوله اتصالات مانیسمان چه کارایی دارند؟

این اتصالات از موارد بسیار مهم در زمینه لوله کشی می باشند. می توان از آن ‌ها برای افزایش و یا کاهش سایز لوله، تحویل دادن جریان، توقف جریان در آن ها، متصل کردن لوله‌ها به یکدیگر استفاده کرد. به همین دلیل می باشد که با توجه به کارایی بسیار بالایی که دارند نقش مهمی را نیز در اجرای تاسیسات و لوله کشی صنایع مختلف و همچنین ساختمان ها دارند. اتصالات مانیسمان باید در برابر دما، برودت، سایش و خوردگی مقاومت بالایی داشته باشند.

اتصالات مانیسمان چه کارایی دارند

اتصالات مانیسمان چه کارایی دارند

چرا لوله اتصالات مانیسمان خریداری کنیم؟

 • با توجه به ساختاری که این لوله ها دارند و با توجه به ویژگی جوشی بودن آن ها این اتصالات می توانند سیستم را به طور دائم آب بندی نمایند.
 • ساختار این لوله‌ها بسیار محکم و مقاوم می باشد آن هم به دلیل وجود اتصال جوشی پیوسته بین لوله ها می باشد.
 • فضایی که اتصالات مربوطه در بر می گیرند بسیار کمتر از فضایی می باشد که سایر اتصالات دیگر اشغال می نمایند.
 • نصب این لوله‌ها باعث می شود تا افت فشار در سیستم کاهش پیدا کند که آن هم به دلیل وجود سطوح صاف در این لوله ها و تغییر جهت تدریجی می باشد.
 • قیمت اتصالات مانیسمان با توجه به کارایی و استحکامی که دارند به نسبت اتصالات دیگر مناسب تر می باشد.

 

محصولات مرتبط:

زانو‌ مانیسمان

 اتصالات‌مانیسمان رده ۴۰

مقالات مرتبط:

آشنایی با اتصالات جوشی‌مانیسمان

اتصالات دنده ای گالوانیزه

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

درباره ی نویسنده محتوا

یک پاسخ ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *