راد پایپ وارد کننده و تامین کننده تجهیزات پایپینگ

با ما در تماس باشید : ۵۸۴۳۷-۰۲۱ (۳۰ خط ویژه)

۰۲۱-۵۸۴۳۷

info@radpipe.ir

شنبه تا ۵شنبه

ساعات کاری ۰۹:۰۰ تا ۱۸:۰۰

تهران، خیابان شریعتی

بالاتر از تقاطع مطهری، پلاک ۵۵۶

با ما در تماس باشید : ۵۸۴۳۷-۰۲۱ (۳۰ خط ویژه)

راد پایپ وارد کننده و تامین کننده تجهیزات پایپینگ

سیستم لوله‌کشی با لوله و اتصالات بنکن

سیستم لوله‌کشی با لوله و اتصالات بنکن
نمایندگی بنکن

سیستم لوله‌کشی با لوله و اتصالات بنکن

فهرست عناوین

در صنعت لوله و اتصالات یکی از برندهای شناخته شده برند بنکن با نام تجاری Benkan می‌باشد. به غیر از ژاپن لوله و اتصالات بنکن در کشورهای تایوان و تایلند نیز تولید می‌شود، همه این کارخانه‌های تحت لیسانس کمپانی بنکن بوده و کیفیت محصولات آن توسط این کمپانی تضمین شده است.

بنکن یکی از شرکت‌های شناخته شده تولید لوله و اتصالات است

تاریخچه بنکن

 • این کمپانی در سال 1947 با نام شرکت نیهون بنکن کوگیور در اتاکو در حوالی پایتخت ژاپن تأسیس شد.
 • این شرکت در سال 1951 ساخت لوله‌های جوشکاری از فولاد کربن را شروع کرد.
 • در سال 1958 ساخت لوله‌های فولاد ضد زنگ در این کمپانی شروع شد.
 • در سال 1960 کارخانه ساخت اتصالات این شرکت شروع به کار کرد و در سال 1963 نام تجاری این شرکت ثبت شد.
 • در سال 1965 با تأسیس کارخانه در اوزاکا وارد صنعت ساخت لوله‌ها و اتصالات سایز بزرگ شد.
 • در سال 1966 محصولات این شرکت گواهینامه استاندارد ژاپن (JIS) را به دست آورد.
 • در سال 1987 کارخانه‌ای برای تولید اتصالات جوش در تایلند تأسیس کرد.
 • این شرکت در سال 1992 گواهینامه استاندارد بین‌المللی تضمین کیفیت را به دست آورد.
 • در سال 1995 با شرکت ملی ویتنام شروع به همکاری کرد و اتصالات بنکن بدون جوش به صورت برون سپاری به این شرکت سپرده شد.
 • در سال 2004 اولین سیستم لوله‌کشی خم ضد زنگ در این شرکت ساخته شد.

این شرکت اکنون با داشتن سه شرکت بزرگ و چندین شرکت تابعه در ژاپن، تایلند و ویتنام تبدیل به یکی از بزرگ‌ترین هلدینگ­ها در صنعت لوله و اتصالات شده است.

کمپانی بنکن جزو کمپانی‌های پیش رو در صنعت لوله و اتصالات است

خط مشی و سیاست‌های کمپانی بنکن

کمپانی بنکن به عنوان یکی از شرکت‌های پیش رو در صنعت لوله و اتصالات دارای خط مشی حرفه‌ای و ارزش آفرین برای تمام ذی‌نفعان خویش است. در خط‌مشی‌های این کمپانی آمده است:

ما اعتماد، پشتیبانی، و حمایت‌های زیادی از مشتریان و شرکای خود دریافت کرده‌ایم. اتصالات جوش­داده­شده و مکانیکی ما اکنون در سیستم‌های لوله‌کشی در ساختمان‌های مسکونی، تأسیسات مختلف مثل هتل‌ها، ساختمان‌های اداری و بیمارستان‌ها، و صنایع پایه‌ای مثل نیروگاه‌ها، پالایشگاه‌ها و صنایع نفت و کشتی سازی در سراسر جهان استفاده می‌شود.

ما تلاش خواهیم کرد تا شرکت خود را به روشی سریع‌تر و دقیق‌تر به پیش بریم. ما با تغییرات شدید دنیای امروز مانند روند غیر قابل پیش بینی بازار، رشد اقتصادی کشورهای نوظهور و نوسان نرخ ارز روبرو هستیم، بنابراین ما سعی خواهیم کرد که توجه به نیازهای بازار را در راهبردهای خود بگنجانیم.

شعار اصلی ما همیشه این است: با تغییرات با خرد و شجاعت مقابله کنید!

کمپانی بزرگ تولید کننده لوله و اتصالات بنکن با چنین خط مشی پویا و جهانی توانسته سهم قابل توجهی از بازار جهانی را نصیب خود کند.

بنکن با شناخت دقیق نیاز بازار توانسته خود را به عنوان یکی از برندهای معتبر بازار به اثبات برساند

محصولات کمپانی بنکن

محصولات تولیدی کمپانی بنکن در 5 شاخه به مشتریان عرضه می‌شود:

اتصالات بنکن مولکو:

این اتصالات، اتصالی مکانیکی هستند که با لوله‌های فولادی ضد زنگ سبک که در لوله‌گذاری‌های معمولی استفاده می‌شوند، سازگاری دارد.

اتصالات دوبل پرس:

این اتصالات لوله‌های فولادی ضد زنگ سبکی هستند که با به‌کارگیری مشترک فولاد و PVC برای لوله گذاری معمولی مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ اتصالاتی از نوع پرس با عملکرد ایمنی بسیار مناسب.

اتصالات بنکن لوله‌کشی سبک سو:

این اتصالات از لوله‌های فولادی ضد زنگ بسیار سبک ساخته شده است که ضخامتی در حدود یک‌سوم لوله‌های معمولی دارد. این لوله‌ها و اتصالات در برابر خوردگی مقاومت بسیار بالایی دارند، همچنین در برابر ضربه شکنندگی ندارند. این اتصالات برای استفاده در تجهیزات بهداشتی مثل آشپزخانه‌ها، صنایع غذایی و لبنی و تجهیزات پزشکی مناسب هستند.

اتصالات فلنج:

لوله‌ها و اتصالات فولاد ضد زنگ در تماس مستقیم با مواد و اجزای فلزی مختلف برای خوردگی پتانسیل دارند. در اتصالات بنکن برای به حداکثر رساندن دوام سیستم لوله‌کشی فولاد ضد زنگ از اتصالات فلنج استفاده می‌شود. انواع اتصالات فلنج شرکت بنکن برای جلوگیری از خوردگی مواد مختلف تولید و ارائه شده است.

ابزار پرس هیدرولیکی:

این ابزار برای ایجاد پرس مناسب و به میزان مجاز بر روی لوله‌ها و اتصالات ساخت شرکت بنکن ساخته شده و مدل‌های مختلفی برای کارکرد مناسب در انواع سیستم‌های لوله‌کشی دارد.

 4 نوع سیستم لوله‌کشی، لوله تولید می‌کند

اتصالات بنکن مولکو

در گذشته استفاده از لوله‌های با جنس استنلس استیل گران بود و نصب کردن آن به مهارت و تجهیزات خاصی نیاز داشت، به همین دلیل بیش‌تر در گلخانه‌ها و بیمارستان‌ها از این لوله‌ها استفاده می‌شد. اتصالات مولکو ابتدا در سوئد و آلمان و سپس در سایر کشورهای دنیا متداول شد و جای خود را در صنایع لوله‌کشی جهانی باز کرد.

در ژاپن از سال 1975 استاندارد این لوله‌ها تصویب شد و اتصالات مولکو با اهداف تأمین آب سرد و گرم و ایجاد تهویه مطبوع در خانه‌ها و مراکز خرید و ساختمان‌ها اداری مورد استفاده قرار گرفت.

ساختار این اتصالات بنکن به این گونه است که بدنه آن از فولاد ضد زنگ ساخته شده است و برای اتصال لوله‌ها به هم از اتصالات مناسب استفاده می‌شود به این روش که ابتدا لوله به اندازه کافی وارد اتصال شده و سپس با ابزار پرس مجاز، فشرده می‌شود تا آب بندی لازم روی آن صورت پذیرد.

مزایای استفاده از اتصالات بنکن مولکو:

 • صرفه جویی در زمان نصب
 • تضمین کیفیت نصب با استفاده از ابزارهای پرس مجاز
 • برای نصب نیازی به جوشکاری نیست
 • لوله‌های ضد زنگ عمر طولانی داشته و در هزینه صرفه جویی می‌شود.

کیفیت تولیدی برای استفاده در صنایع حساس پذیرفته است

اتصالات بنکن دوبل پرس

این اتصالات برای عملکردهای ایمنی بیشتر بر روی سیستم‌های لوله‌کشی فولادی ضد زنگ توسعه یافته و از سال 1991 برای ساختمان­ها و کارخانه‌ها در مقیاس بزرگ مورد استفاده قرار گرفته است.

این نوع از اتصالات برای ساختمان‌ها یی که نیاز به نصب سریع و قابلیت نگه داری بالا دارند، تقاضای بسیار زیادی دارد. ساختمان‌هایی مثل ساختمان‌های بزرگ، بیمارستان‌ها، مراکز تجاری بزرگ و …

ویژگی این اتصالات فرایند نصب سریع آن و بازدهی بالای آن در برابر هزینه نسبتاً پایین آن است. همچنین این نوع از اتصالات توانایی تحمل فشار 2 برابر اتصالات مولکو را داراست. ویژگی منحصر به فرد این اتصالات بنکن در این است که خطاهای ناشی از نصب در آن بسیار ناچیز است.

ساختار این اتصالات به این صورت است که بدنه آن از فولاد ضد زنگ ساخته شده و از لاستیک‌های مقاوم در برابر حرارت برای نصب قسمت پیچ خورده بهره گرفته می‌شود. روش نصب آن هم به این صورت است که ابتدا لوله فولادی به اندازه کافی داخل اتصال وارد شده و سپس با ابزار مجاز لوله به اتصال پرس می‌شود.

بنکن همه طیف مشتریان ، از خانه‌ها تا صنایع بزرگ را پوشش می‌دهد

محصولات مرتبط :

مقالات مرتبط :

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

پربازدیدترین مقالات

مشاوره رایـگان

اگر پروژه‌ای دارید،
با خیال راحت به ما بسپارید…

تلفن: ۵۸۴۳۷-۰۲۱ (۳۰ خط ویژه)