راد پایپ وارد کننده و تامین کننده تجهیزات پایپینگ

با ما در تماس باشید : ۵۸۴۳۷-۰۲۱ (۳۰ خط ویژه)

۰۲۱-۵۸۴۳۷

info@radpipe.ir

شنبه تا ۵شنبه

ساعات کاری ۰۹:۰۰ تا ۱۸:۰۰

تهران، خیابان شریعتی

بالاتر از تقاطع مطهری، پلاک ۵۵۶

با ما در تماس باشید : ۵۸۴۳۷-۰۲۱ (۳۰ خط ویژه)

راد پایپ وارد کننده و تامین کننده تجهیزات پایپینگ

قیمت شیر پروانه ای گیربکس دار و بررسی مزایای آن

قیمت شیر پروانه ای گیربکس دار و بررسی مزایای آن
قیمت شیر پروانه ای گیربکس دار

قیمت شیر پروانه ای گیربکس دار و بررسی مزایای آن

فهرست عناوین

شیر پروانه ای گیربکس دار یک شیر با حرکت چرخشی است که برای توقف، تنظیم و شروع جریان استفاده می شود. شیر پروانه ای گیربکس دار به راحتی و سریع باز می شود. چرخش 90 درجه دستگیره باعث بسته شدن یا باز شدن کامل شیر می شود. قیمت شیر پروانه ای گیربکس دار به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله این عوامل اندازه و سایز شیر است. شیر های پروانه ای بزرگ معمولاً به یک جعبه دنده مجهز هستند که در آن چرخ دستی توسط چرخ دنده ها به میل متصل می شود. این کار عملکرد سوپاپ را ساده می کند، اما این اتفاق به قیمت کاهش سرعت است.

انواع شیرآلات پروانه ای گيربکس دار

انواع شیرهای پروانه ای گیربکس دار دارای بدنه دایره ای کوتاه، دیسک گرد، نشیمنگاه های فلزی یا نرم، یاتاقان های شفت بالا و پایین و جعبه پرکننده هستند. ساختار بدنه در شیر پروانه ای های مختلف، متفاوت است و همچنین قیمت شیر پروانه ای گیربکس دار با توجه به نوع آن بسیار فرق می کند. به طور کلی شیرهای پروانه ای گیربکس دار در انواع فلنج دار، لاگ و ویفری موجود هستند و هر کدام کاربرد مخصوص به خود را دارند.

قیمت شیر پروانه ای گیربکس دار در مدل های مختلفقیمت شیر پروانه ای گيربکس دار در مدل های مختلف

قيمت شير پروانه ای گیربکس دار

قیمت شیر پروانه ای گیربکس دار به موارد مختلفی بستگی دارد؛ از جمله این موارد می توان به جنس به کار رفته در ساخت بدنه، لاینر، دیسک و دیگر اجزای سازنده اشاره کرد. هر چه جنس به کار رفته در این نوع شیر بهتر باشد، دوام و عمر شیر پروانه ای گیربکس دار طولانی تر می شود.

مزایای شیر پروانه ای گیربکس دار

از جمله مزایای شیرهای پروانه ای گیربکس دار، طراحی فشرده این نوع شیر در مقایسه با سایر شیر ها است که به فضای کمتری نیاز دارند. وزن سبک از مزیت های دیگر این نوع شیر است. با توجه به قیمت شیر پروانه ای گیربکس دار، بهترین انتخاب برای انجام عملیات سریع است و در این گونه عملیات ها به زمان کمتری برای باز یا بسته شدن نیاز دارد. این نوع از شیر در سایز های بسیار بزرگ موجود است.

 شیرهای پروانه ای مزایای زیادی نسبت به شیرهای دروازه ای، گلوب، پلاگین و توپی دارند، به ویژه برای کاربرد هایی که نیاز به  شیر های بزرگ است. صرفه جویی در وزن، فضا و هزینه بارزترین مزیت این نوع شیرها است. هزینه های تعمیر و نگهداری معمولاً کم است؛ زیرا تعداد قطعات متحرک حداقلی وجود دارد و هیچ فضایی برای باقی ماندن مایعات وجود ندارد. قیمت شیر پروانه ای گیربکس دار ارزش بهره مند شدن از تمامی این مزایا را دارد.

قیمت شیر پروانه ای گیربکس دار در مدل های مختلفشیر پروانه ای گیربکس دار کاربرد های بسیاری دارد

کاربرد شیرآلات پروانه ای گيربکس دار

شیر پروانه ای را می توان در بسیاری از خدمات مختلف سیال با توجه به قیمت شیر پروانه ای گیربکس دار استفاده کرد. شیرهای پروانه ای گیربکس دار برای جابجایی جریان زیاد مایعات و یا گازها با فشار کم و همچنین برای جابجا کردن مایعاتی که دارای مقادیر زیاد مواد معلق هستند نیز بکار می رود.

قسمت های مختلف شیر پروانه ای گیربکسی

شیر پروانه ای گیربکس دار دارای قسمت های مختلف است. از جمله اجزای این نوع شیر می توان  به فلکه، گیربکس، بدنه شفت، دیسک، سیت و لاستیک آب بندی اشاره کرد. تعیین قیمت شیر پروانه ای گیربکس دار  بر اساس نوع جنس به کار رفته در تک تک این اجزا تعیین می شود.

مزایای شیر پروانه ای گیربکس دار، صرفه جویی در زمان، فضا و هزینه استمزایای شیر پروانه ای گيربکس دار، صرفه جویی در زمان، فضا و هزینه است

راهنمای خرید شیرآلات پروانه ای گيربکس دار

برای خرید شیر پروانه ای گیربکس دار باید به یک سری نکات توجه کرد. جنسی که اجزای شیر پروانه ای گیربکس دار از آن ساخته می شوند باید عالی باشد. قیمت شير پروانه ای گیربکس دار  بر اساس جنس همین اجزا تعیین می شود. بیشترین مشکلی که برای شیر پروانه ای پیش می آید، لاستیک استفاده شده برای آب بندی است که به مرور زمان دچار مشکل می شود و بنابراین باید از جنس بسیار خوبی ساخته شده باشد. از جمله موارد دیگر که در زمان انتخاب شیر باید به آن توجه کرد، نوع سیالی است که برای قطع و وصل آن، از این نوع شیر استفاده می شود و همچنین دما و دیگر شرایط محیطی که قرار است شیر در آن نصب شود.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

پربازدیدترین مقالات

مشاوره رایـگان

اگر پروژه‌ای دارید،
با خیال راحت به ما بسپارید…

تلفن: ۵۸۴۳۷-۰۲۱ (۳۰ خط ویژه)