راد پایپ وارد کننده و تامین کننده تجهیزات پایپینگ

با ما در تماس باشید : ۵۸۴۳۷-۰۲۱ (۳۰ خط ویژه)

021-58437

info@radpipe.ir

شنبه تا ۵شنبه

ساعات کاری ۰۹:۰۰ تا ۱۸:۰۰

تهران، خیابان شریعتی

بالاتر از تقاطع مطهری، پلاک ۵۵۶

با ما در تماس باشید : ۵۸۴۳۷-۰۲۱ (۳۰ خط ویژه)

راد پایپ وارد کننده و تامین کننده تجهیزات پایپینگ

جدید ترین قیمت شیر یکطرفه دریچه ای چقدر است؟

جدید ترین قیمت شیر یکطرفه دریچه ای چقدر است؟
قیمت شیر یکطرفه دریچه ای

جدید ترین قیمت شیر یکطرفه دریچه ای چقدر است؟

فهرست عناوین

شیر یکطرفه دریچه ای  یک مدل از شیر های یکطرفه می باشد که از آن به منظور انتقال سیالات مایع در یک جهت مشخص استفاده می کنند. در شیر های یکطرفه ای دریچه دار دو جایگاه وجود دارد یکی برای خروج مایع و دیگری برای ورود آن. اگر با این وسیله زیاد سر و کار داشته باشید می دانید که از آن در طیف های صنعتی مختلف استفاده می شود. البته به طور حتم با آن سر و کار دارید، چون بیشترین کاربرد را در ابزار خانگی دارد. اما قیمت شیر یکطرفه دریچه ای در زمینه های مختلف، متفاوت است که اغلب قیمت ارزان و سایز کوچک دارد. برخی از شیر ها را باید تنظیم کرد اما برخی دیگر فعالیت اتوماتیک دارد.

جدید ترین قیمت شیر های یکطرفه دریچه ایجدید ترین قیمت شیر های یکطرفه دریچه ای

معرفی شیر یکطرفه دریچه ای

نام های دیگر این شیر چک ولو برنجی یا شیر خودکار برنجی است که سایز آن متناسب با کاربرد آن متفاوت می باشد و ابعاد شیر یکطرفه دریچه ای بین ۳ تا ۳.۸ اینچ است. نوع اتصال آن از نوع دنده ای با مکانیزم دریچه ای به همراه سوپایی است که مورد استفاده قرار می گیرد. قیمت شیر یکطرفه دریچه ای از نرخ پنجاه هزار تومان شروع می شود و تا بیش از ۳۰۰ هزار تومان هم ادامه دارد. البته با توجه به نوع برند، سایز و ابعاد، مدل و فشار کاری که تحمل می کند قیمت ها با هم متفاوت است و تمام این عوامل روی قیمت تاثیر می گذارند.

شیر یکطرفه دریچه ای همانطور که از اسمش مشخص است دارای یک دریچه لولایی است که از آن به منظور باز و بسته کردن جریان سیال استفاده می کنند. در این دریچه با فشار سیالات در زمان ورود به سمت بالا جریان می یابد و در هنگام بازگشت دریچه با فشار سیالات به سمت پایین جریان می یابد و از برگشت مجدد آن جلوگیری می کند.

عوامل تعیین کننده در قیمت شیر یکطرفه برنجیعوامل تعیین کننده در قیمت شیر یکطرفه برنجی

معرفی شیر یکطرفه سوپاپی فنر دار

به مجموعه ای از بدنه، سوپاپ، فنر، دیسک، شیر یکطرفه سوپاپی فنردار می گویند. در هنگام ورود با فشار سیال  سوپاپ و فنر به سمت عقب کشیده می شوند و در هنگام خروج سیال عکس این رابطه اتفاق می افتد در نهایت مسیر سیال باز و بسته می شود. با این حال حجم دبی عبوری آن کم است ولی نسبت به سایر مدل ها بهتر می باشد. قیمت شیر یکطرفه دریچه ای از نوع فنر دار از ۷۱ هزار تومان تا ۵۰۰ هزار تومان می باشد. فشار کاری آن ۶، ۱۰، ۱۶، ۲۵ است و کاربرد مختلفی دارد.

معرفی شیر سوپاپی فنر دارمعرفی شیر سوپاپی فنر دار

استفاده هایی که از شیر یکطرفه دریچه ای در صنعت می شود شامل چیست؟

  • فرآیند های صنعتی

 می توان گفت که برای تنظیم حجم زیادی از سیال ها از شیر ها استفاده می شود مخصوصا در صنایعی، همچون نیروگاه های شیمیایی و نیروگاه ها که البته قیمت شیر یکطرفه دریچه ای که در صنعت مورد استفاده قرار می گیرد با سایر شیر ها و کاربرد آن متفاوت است. اما به طور کلی در صنایعی، مثل؛

  • در صنعت هسته ای به منظور تنظیم آب خوراک، خطوط تخلیه، آب آماده سازی، سیستم های نظارتی، فرآیند های متفرقه و نمونه برداری استفاده می شود.
  • از آن در هواپیما و هوا فضا و یا دریچه های بازرسی که به ارتعاش بالا، دمای بالا و سیال خورنده نیاز دارند، استفاده می کنند.

 

  • مصارف خانگی

معمولا قیمت شیر یکطرفه دریچه ای خانگی ارزان تر می باشد و زمانی که یک منبع از آب آشامیدنی بهداشتی و استاندارد وارد یک سیستم غیر بهداشتی لوله کشی می شود، مثلا در ماشین های ظرف شویی، و ماشین لباس شویی نوعی شیر بازرسی به اسم جلوگیری از جریان برگشتی به منظور ایجاد مانعی برای ورود مجدد آب آلوده مورد استفاده قرار می گیرد.

سخن پایانی

شیر یکطرفه دریچه ای را برای جلوگیری از برگشت سیال استفاده می کنند که طبق استاندارد ها تولید می شود. این نوع از شیر های یکطرفه به دلیل طراحی خاص کمتر دچار فرسودگی می شوند. کاربرد این شیر در سیستم های گرمایشی، انتقال بخاری و سیستم های آبیاری است. قیمت شیر یکطرفه دریچه ای بین ۷۰ هزار تومان تا ۵۰۰ هزار تومان الی بیشتر می باشد. شیر های دریچه ای هم از انواع مختلفی مثل شیر دریچه ای سوپاپی فنر دار برخوردار هستند.

محصولات مرتبط:

شیر یکطرفه فلنج دار

شیر یک طرفه وزنه ای

مقالات مرتبط:

مشخصات فنی شیر یکطرفه برنجی

شیر دروازه ای یا شیر فلکه

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

پربازدیدترین مقالات

مشاوره رایـگان

اگر پروژه‌ای دارید،
با خیال راحت به ما بسپارید…

تلفن: ۵۸۴۳۷-۰۲۱ (۳۰ خط ویژه)

enemad-logo