راد پایپ وارد کننده و تامین کننده تجهیزات پایپینگ

با ما در تماس باشید : ۵۸۴۳۷-۰۲۱ (۳۰ خط ویژه)

021-58437

info@radpipe.ir

شنبه تا ۵شنبه

ساعات کاری ۰۹:۰۰ تا ۱۸:۰۰

تهران، خیابان شریعتی

بالاتر از تقاطع مطهری، پلاک ۵۵۶

با ما در تماس باشید : ۵۸۴۳۷-۰۲۱ (۳۰ خط ویژه)

راد پایپ وارد کننده و تامین کننده تجهیزات پایپینگ

قیمت شیر برقی 2 اینچ و انواع آن

قیمت شیر برقی 2 اینچ و انواع آن
526

قیمت شیر برقی 2 اینچ و انواع آن

فهرست عناوین

از شیرهای برقی که با استفاده از نیروی مغناطیسی و برق‌کار می­کنند، برای کنترل خودکار جریان های سیال، مانند آب و دیگر مایعات استفاده می­شود. قیمت شیر برقی 2 اینچ با توجه به کارکرد آن متفاوت است و برای آبیاری کردن گلخانه­ها و فضای سبز و همچنین آبیاری به‌صورت قطره­ای و در لوله­های انتقال آب و همچنین در بسیاری از کارخانه­ها به‌منظور کنترل ورود سوخت و مواد شیمیایی و آب و بسیاری از مشعل‌های گازی، در متنوع‌ترین انواع، مورداستفاده قرار می­گیرند.

تنوع طرح‌های مختلف، شما را قادر می‌سازد که متناسب با کاربرد موردنظر انتخاب شوند. شیر برقی به‌صورت الکترومکانیک کار می­کند و از نظر مشخصات جریان الکتریکی مورداستفاده، قدرت میدان مغناطیسی تولید شده، مکانیزمی که برای تنظیم سیال استفاده می‌کنند، و نوع و مشخصات سیالی که کنترل می‌کنند متفاوت است.

 

قیمت شیر برقی 2 اینچ و اجزای مهم آن

 شیرهای برقی، مجهز به یک سیم‌پیچ الکترومغناطیسی و آهنی می­باشند که در اطراف هسته  قرار دارد و پیستون نامیده می­شود. که این پیستون در حالت استراحت می­تواند باز و یا بسته باشد. وقتی جریان از طریق شیر برقی عبور می­کند، سیم‌پیچ انرژی می­گیرد و یک میدان مغناطیسی ایجاد می کند که این نیرو، پیستون را حرکت داده و بر نیروی فنر غلبه می­کند؛ بنابراین اجزای شیر برقی شامل قسمت ورودی و خروجی سیال، بدنه، سیم‌پیچ و قاب سیم‌پیچ، فنر، میله فلزی و دریچه خروجی می­باشد.

اگر شیر برقی به طور معمول بسته باشد، پیستون برداشته و روزنه را باز می­کند و اجازه عبور جریان را می­دهد اما اگر شیر به طور معمول باز باشد، پیستون به سمت پایین حرکت می­کند و روزنه را مسدود کرده و جریان

از سیم‌پیچ انرژی می­گیرد و یک میدان مغناطیسی ایجاد می­کند که این نیرو، باعث ایجاد یک جاذبه مغناطیسی با پیستون شده، آن را حرکت داده و بر نیروی فنر غلبه می­کند؛ بنابراین اجزای شیر برقی شامل قسمت ورودی و خروجی سیال، بدنه، سیم‌پیچ و قاب سیم‌پیچ، فنر، میله فلزی و دریچه خروجی می­باشد.

اگر شیر برقی به طور معمول بسته باشد، پیستون برداشته و روزنه را باز می­کند و اجازه عبور جریان را می­دهد اما اگر شیر به طور معمول باز باشد، پیستون به سمت پایین حرکت می­کند و روزنه را مسدود کرده و جریان از طریق شیر متوقف می­شود. قیمت شیر برقی 2 اینچ باتوجه‌به مزیت­هایی که دارد و در ادامه با آن آشنا می­شویم مشخص می­شود.

قیمت شیر برقی 2 اینچ و بهترین انواع تجهیزات

شیر برقی به طور معمول بسته یا NC

در این حالت، بعد از قطع جریان الکتریکی، شیر بسته می­شود و اجازه عبور سیال را نمی­دهد. اما اگر جریان الکتریکی به سیم‌پیچ ارسال شود، یک میدان الکترومغناطیسی ایجاد می­کند که باعث می شود پیستون به سمت بالابر نیروی فنر غلبه کند و روزنه را باز و به سیال اجازه عبور از دریچه را می­دهد.

 

شیر برقی به طور معمول باز NO

این نوع شیرها برعکس شیرهای NC هستند و بعد از قطع جریان برق باز هستند سیال از طریق آن جریان می­یابد. وقتی جریان الکتریکی به سیم‌پیچ ارسال می­شود، یک میدان الکترومغناطیسی ایجاد می­کند که پیستون را به سمت پایین فشار می­دهد و از نیروی فنر عبور می­کند.

 

 

شیر برقی دوطرفه

قیمت شیر برقی 2 اینچ باتوجه‌ به انواع آن متفاوت است. یکی دیگر از انواع آن، شیر برقی دوطرفه است که توسط یک منبع تغذیه­ی لحظه‌ای روشن می­شود. هنگام تغذیه فشار از یک سمت به‌طرف دیگر جاری می­شود و هنگام قطع تغذیه جریان نیز متوقف می­شود. یک شیر برقی دوطرفه دارای دو پورت ورودی و خروجی است. برای باز و بسته شدن دریچه از یک شیر دوطرفه استفاده می­شود.

شیر برقی سه طرفه

یک شیر سه طرفه دارای سه پورت اتصال و دو موقعیت است و بین دو مدار مختلف سوئیچ می­شود. از شیر سه طرفه برای بازکردن، بستن، توزیع یا مخلوط کردن سیال استفاده می­شود.

 

شیر برقی با عملکرد مستقیم

قیمت شیر برقی 2 اینچ با ساختار و عملکرد­های  مختلف مشخص می­شود. یک شیر برقی با عملکرد مستقیم، به طور معمول برای دبی­های نسبتا کم استفاده می­شود و نیازی به حداقل فشار و یا اختلاف فشار ندارند بنابراین می­توان از آن­ها تا حداکثر فشار استفاده کرد.

 

شیر برقی سروو

شیر برقی سروو با عملکرد غیرمستقیم، از دیفرانسیل فشار محیط بر روی دریچه­های ورودی و خروجی شیر، برای باز و بسته شدن شیر استفاده می­کنند؛ بنابراین آن­ها به حداقل فشار نیاز دارند. پورت­های ورودی و خروجی توسط غشا لاستیکی از هم جدا می­شوند که دیافراگم نیز نامیده می شوند. غشا دارای یک سوراخ کوچک است تا محیط بتواند از قسمت ورودی به محفظه فوقانی جریان یابد. برای یک شیر برقی با عملکرد غیرمستقیم که به طور معمول بسته است، فشار ورودی بالای غشا و فنر نگهدارنده بالای غشا، بسته بودن شیر را تضمین می­کند.

شیر برقی با عملکرد نیمه مستقیم

شیرهای برقی با عملکرد نیمه مستقیم، کار شیرهای برقی مستقیم و غیرمستقیم را انجام می­دهند و از یک غشای متحرک با یک دهانه­ی کوچک و محفظه­ی  فشار در دوطرف برخوردار هستند و پیستون برقی مستقیماً به غشا متصل است. هنگامی‌که پیستون بلند می­شود غشا را هم بلند می­کند تا دریچه باز شود، سپس دهانه­ی دوم توسط پیستون باز می­شود که قطر آن کمی بیشتر از روزنه­ی  اول در غشا است.

این باعث کاهش فشار در محفظه­ی بالای غشا می­شود. در نتیجه غشا نه‌تنها توسط پیستون، بلکه با اختلاف فشار زیاد نیز بلند می‌شود و می­تواند دبی­های نسبتاً زیاد را کنترل کند. شیرهای برقی نیمه مستقیم، دارای سیم‌پیچ‌های قوی‌تر نسبت به شیرهای غیرمستقیم هستند. به این شیرها، شیرهای برقی با کمک لیفت نیز گفته می­شود.

 شیر برقی سه طرفه با عملکرد مستقیم

شیر برقی سه طرفه دارای سه پورت است و بسته به کاری که انجام می­دهد، عملکرد را تحت تأثیر قرار می­دهد. باید بدانید کیفیت عملکرد بر روی قیمت شیر برقی 2 اینچ تأثیرگذار است. در حالت انحرافی، شیر برقی سه طرفه، دارای یک ورودی و دو خروجی است و هیچ منبع تغذیه‌ای دهانه­ی پایین پیستون را مسدود نمی­کند و سیال از ورودی به خروجی بالا می­رود وقتی برق مصرف می شود، پیستون مجبور می­شود خروجی بالایی را بندد و سیال را  از ورودی به خروجی پایین هدایت می­کند.

در حالت دیگر دارای دو ورودی و یک خروجی است و هیچ نیرویی دهانه ی پایینی پیستون را مسدود نمی­کند و سیال از ورودی بالا به دهانه می­رود. هنگامی‌که برق مصرف می­شود پیستون خروجی بالایی را می­بندد و سیال را از ورودی به خروجی هدایت می­کند. در حالت شیر برقی سه طرفه جهانی، سیال در هر دو طرف می­تواند جریان داشته باشد اما در هر زمان فقط دو پورت متصل است.

قیمت شیر برقی 2 اینچ و انواع کاربردهای آن

قیمت شیر برقی 2 اینچ همراه با ویژگی­های خاص شیرهای برقی

کاهش توان الکتریکی:

یک پالس جریان کوتاه، برای باز یا بسته شدن شیر، تغذیه می­شود و قدرت الکتریکی به‌اندازه­ی کافی کاهش می­یابد تا بتواند آن را در موقعیت خود نگه دارد که این حالت به‌صرفه جویی در انرژی کمک می­کند.

قفل‌کردن:

در این حالت، برای برنامه­های با سوئیچینگ، فرکانس پایین ارائه می­دهد. این شیر توسط یک پالس کوتاه برق برای حرکت‌دادن پیستون انرژی می­گیرد. سپس یک آهن ربای دائمی برای نگه‌داشتن پیستون در آن موقعیت و بدون فنر یا میدان مغناطیسی اضافی استفاده می­شود که این باعث کاهش مصرف برق و توسعه گرما در شیر می­شود.

فشار بالا:

نسخه­های فشار بالا برای فشار موردنیاز تا 250 بار طراحی شده­اند.

لغو دستی:

ایمنی بهتری را در هنگام راه­اندازی، آزمایش، نگهداری، در صورت قطع برق فراهم می­کند. در بعضی از نسخه­ها شیر قفل شده است و نمی­تواند به‌صورت الکتریکی فعال شود.

تنظیم مدت‌زمان باز یا بسته بودن شیر:

با چرخاندن پیچ­های روی بدنه­ی شیر برقی می­توان مدت‌زمان باز یا بسته شدن شیر را کنترل کرد.

کاهش صدا:

شیرهای برقی برای کاهش صدا، در هنگام بسته شدن سوپاپ می­باشند. قیمت شیر برقی 2 اینچ با انواع متنوع و برند­های مختلفی موجود می­باشد.

 

قیمت شیر برقی 2 اینچ با بهترین کیفیت­ها و برندها

 

 

محصولات مرتبط :

مقالات مرتبط :

اشتراک در
اطلاع از
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

پربازدیدترین مقالات

مشاوره رایـگان

اگر پروژه‌ای دارید،
با خیال راحت به ما بسپارید…

تلفن: ۵۸۴۳۷-۰۲۱ (۳۰ خط ویژه)