قیمت فروش اتصالات مانیسمان چقدر است؟ چه عواملی بر این قیمت تاثیر گذارند؟

امروزه از لوله ها در صنایع مختلف استفاده می شود. برای راه اندازی یک سیستم لوله کشی درست و دقیق باید لوله ها به هم متصل شوند که این کار را به وسیله اتصالات انجام می دهند. نوع و جنس اتصالات تعیین کننده میزان پایداری لوله کشی می باشد. این اتصالات باید به گونه ای انتخاب شوند که با لوله سازگار باشند. یکی از پر کاربرد ترین انواع اتصالات برای لوله های بدون درز، اتصالات مانیسمان می باشد که معمولاً از جنس فولاد ساخته می شوند. قیمت فروش اتصالات‌مانیسمان در مقایسه با سایر اتصالات کمی متفاوت است که علت آن طرز ساخت این تجهیزات می باشد.

اتصالات مانیسمان چه هستند؟

اتصالات مانیسمان که با نام اتصالات سیم لس (seamless) یا بدون درز نیز شناخته می شوند، برای اتصال لوله های‌مانیسمان به هم کاربرد دارند. این تجهیزات بر روی سطح خود فاقد هر گونه درز یا جوش هستند و همین مسئله باعث شده است که بتوانند دما و فشار بالا را تحمل کنند و در مقایسه با سایر اتصالات فلزی مقاومت بیشتری داشته باشند. همچنین فروش اتصالات مانیسمان از سایر اتصالات بیشتر است.  مقاومت این اتصالات باعث شده است که برای شرایط حساس لوله کشی از آن ها استفاده شود. عدم استفاده از اتصالات مانیسمان برای لوله های مانیسمان باعث مشکلات زیادی می شود و استحکام لوله کشی را کاهش می دهد.

مزایای اتصالات‌مانیسمان

این اتصالات مزایای بی شماری دارند، از جمله:

 • از این اتصالات می توان برای مدت زمان طولانی استفاده کرد و به کمک آن ها نفت و آب را در شرایط مناسب و بهینه جابجا کرد. علاوه بر این از نشت و هدر رفت محصولات جلوگیری می کنند.
 • قیمت فروش اتصالات‌مانیسمان در مقایسه با کاربردی که ارائه می دهند، مناسب و منصفانه در نظر گرفته شده است.
 • اتصالات مانیسمان از نظر اقتصادی نیز کارایی منحصر به فردی دارند. روکش این اتصالات دارای مقاومت زیادی است که تضمین می کند در برابر شرایط نامساعد نیز استحکام خود را حفظ کند.
 • این اتصالات به گونه ای طراحی شده اند که نیازی به نگهداری و تعمیر ندارند.

لوله مانیسمان و اتصالات مخصوص آن

لوله مانیسمان و اتصالات مخصوص آن

عوامل موثر بر قیمت فروش اتصالات‌مانیسمان

اتصالات مانیسمان دارای انواع مختلفی هستند که هر یک از آن ها کاربرد متفاوتی از خود ارائه می دهد. به طور کلی قیمتی که برای اتصالات‌مانیسمان در نظر گرفته شده است، در مقایسه با اتصالات درز دار کمی بالاتر می باشد؛ چرا که مواد سازنده این اتصالات متفاوت هستند. برخی از عوامل می توانند به طور مستقیم بر تغییر قیمت فروش اتصالات‌مانیسمان تاثیر گذار باشند، از جمله:

 • نوع اتصالات
 • کاربرد اتصالات
 • کیفیت ساخت
 • مواد اولیه برای ساخت
 • نرخ فولاد
 • موجودی بازار
 • برند سازنده

توجه داشته باشید که برای ساخت اتصالات مانیسمان از شمش فولاد استفاده می کنند؛ به همین دلیل هر گونه تغییر در قیمت فولاد باعث تغییر در قیمت این اتصالات می‌ شود. این اتصالات را از شرکت ها و برند های معتبر خریداری کنید.

فروش اتصالات مانیسمان

فروش اتصالات مانیسمان

طریقه ساخت اتصالات مانیسمان

برای ساخت اتصالات سیم لس، شمش های فولادی را در معرض دمای بالا قرار می دهند. سپس از دستگاه ها و تجهیزات مخصوصی برای شکل دادن و فرم دادن اتصالات استفاده می کنند.

در روشی دیگر از ساخت اتصالات‌مانیسمان، از لوله های مانیسمان کمک می گیرند. به این صورت که این لوله ها را در معرض حرارت قرار می دهند تا ذوب شوند. سپس ماده به دست آمده را در قالب مخصوص ساخت اتصالات می ریزند و آن را به شکل دلخواه خود در می آورند.

نکاتی در رابطه با خرید و فروش اتصالات مانیسمان

نکاتی در رابطه با خرید و فروش اتصالات‌مانیسمان

سخن پایانی

اتصالات مانیسمان یکی از انواع اتصالات هستند که باعث استحکام لوله کشی های مانیسمان می شوند. این اتصالات به گونه ای طراحی شده اند که تمامی نیاز های کاربران را فراهم می کنند و قیمت به صرفه ای دارند. در هنگام خرید این اتصالات به کیفیت ساخت آن ها توجه کنید. روی بدنه آن ها نباید هیچ گونه درز یا جوشی به چشم بخورد. برخی شرکت ها اتصالات مانیسمان نا مرغوب را با قیمت پایین به بازار عرضه کرده اند که خرید آن ها باعث مشکلات متعددی در لوله کشی می ‌شود.

 

محصولات مرتبط:

زانو مانیسمان

اتصالات مانیسمان رده ۸۰

مقالات مرتبط:

اتصالات مانیسمان بنکن و کیفیت بسیار بالای آن

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

درباره ی نویسنده محتوا

یک پاسخ ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *