راد پایپ وارد کننده و تامین کننده تجهیزات پایپینگ

با ما در تماس باشید : ۵۸۴۳۷-۰۲۱ (۳۰ خط ویژه)

۰۲۱-۵۸۴۳۷

info@radpipe.ir

شنبه تا ۵شنبه

ساعات کاری ۰۹:۰۰ تا ۱۸:۰۰

تهران، خیابان شریعتی

بالاتر از تقاطع مطهری، پلاک ۵۵۶

با ما در تماس باشید : ۵۸۴۳۷-۰۲۱ (۳۰ خط ویژه)

راد پایپ وارد کننده و تامین کننده تجهیزات پایپینگ

لیست قیمت اتصالات بنکن و خرید از رادپایپ در رده ها و زاویه های مختلف

لیست قیمت اتصالات بنکن و خرید از رادپایپ در رده ها و زاویه های مختلف
سه راهی جوشی

لیست قیمت اتصالات بنکن و خرید از رادپایپ در رده ها و زاویه های مختلف

فهرست عناوین

اتصالات بنکن در صنایع لوله کشی گاز کاربرد های زیادی دارند. از آن ها برای کاربرد های مختلفی اعم از تغییر جهت، تغییر سایز و ایجاد انشعاب استفاده می گردد. در این اتصالات از شکل جوشی استفاده شده به این صورت که باید برای متصل کردن آن ها به لوله ها آن ها را جوش داد. این اتصالات از قیمت بالایی برخوردار نیستند و با صرف هزینه ای کم می توانید یکی از اتصالات با کیفیت را خریداری کنید. همه اتصالات برند بنکن از فولاد مطابق با استاندارد های رایج ساخته شده اند. برای استعلام لیست‌قیمت اتصالات بنکن که برندی معتبر در زمینه تجهیزات لوله کشی است، می توانید از طریق این صفحه قیمت ها را مشاهده نمایید.

لیست قیمت اتصالات بنکن
لیست قیمت اتصالات بنکن

اتصالات بنکن چه کاربردی دارند؟

اتصالات لوله به عنوان جزئی از لوله کشی گاز ساختمان ها تعریف می شوند. این اتصالات به مسیر یابی لوله برای تغییرات جهت، اندازه و اتصالات شاخه کمک می کنند. کاهش دهنده های لوله، اتصالات سه راهی و کلاهک ها اتصالات لوله هستند که به طور گسترده در صنعت لوله کشی استفاده می شوند. اتصالات لوله های مختلف ب اساس طرح یا الزامات فرآیند، عملکرد های متفاوتی را انجام می دهند. اتصالات لوله به صورت اقلام جداگانه تولید و تهیه می شود. لیست‌قیمت اتصالات بنکن را به صورت جداگانه در این صفحه مشاهده خواهید کرد. این اتصالات نقش مهمی در عملکرد صحیح لوله ها در کاربرد های مختف دارند.

زانو جوشی
زانو جوشی

نحوه انتخاب اتصالات لوله قبل از خرید

هنگام انتخاب اتصالات جوشی بنکن باید فاکتور های زیادی را در نظر بگیرید. اما برای کمک به در اینجا چند نکته وجود دارد که به شما راهنمایی می کند. قبل از خرید اتصالات، باید نوع اتصال انتهایی را بدانید. بسته به لوله هایی که استفاده می کنید و دماهای مورد نیاز، اتصالات مختلف با این فرآیند سازگارتر خواهند بود. قبل از خرید نوع اتصال را بشناسید تا مطمئن شوید که با لوله ها سازگار هستند.

اندازه فاکتور مهمی در انتخاب از لیست‌قیمت اتصالات بنکن است. اگر اندازه درست را انتخاب نکنید با وصل کردن آن به لوله ها دچار مشکل می شوید. برای پیدا کردن یک اتصال مناسب که با فشار داخلی مناسب است، قبل از شروع جستجو از مقدار فشار مطلع شوید. بسته به آن چه که با آن کار می کنید، کد ها و استاندارد های مختلفی برای اتصالات وجود دارد که باید برای مطابقت با طرح خود بدانید.

انواع اتصالات لوله بنکن

این اتصالات کاربرد ها و شکل های مختلفی دارند که بنابر بر سایز و اندازه آن ها لیست‌قیمت اتصالات بنکن نیز متغیر است.  این اتصالات در رده های مختلف 20، 40، 60 و 80 تولید می شوند. در ادامه با انواع این اتصالات آشنا خواهید شد.

زانو جوشی بنکن

این اتصال برای ایجاد یک تغییر در سیر لوله ها ساخته شده است. زانو جوشی می تواند زاویه های مختلفی از جمله 45 ، 90 و 180 درجه داشته باشد. بنا به نوع قرار گیری لوله ها این درجه ها می تواند تغییر کند. این نوع اتصال را می توان به وسیله جوش به دو سر لوله ها در لوله کشی گاز متصل کرد. این زانو ها می توانند به دو نوع مانسیمان و درزدار تولید شوند. در کاربرد های مختلف از درجه های مختلف آن استفاده می شود.این درجه ها می توانند تغییراتی در لیست‌قیمت اتصالات بنکن به وجود آورند. به عنوان مثال، از زاویه 90 درجه برای تغییر دادن جهت همراه با تغییر دادن شعاع استفاده می شود. زاویه 45 درجه کاربرد تغییر جهت را به تنهایی دارد. در نهایت نوع 180 درجه که از آن برای دور زدن و تغییر جهت u شکل استفاده می شود.

سه راه جوشی بنکن

این سه راهی ها در سه رده 20، 40 و 80 تولید می شوند. از آن ها برای ایجاد یک انشعاب در مسیر لوله کشی گاز استفاده می شود. این انشعابات عموما بین دو مسیر قرار می گیرند و باعث تغییر مسیر یکطرفه نیستند. از رده های 20 در گاز کشی های صنعتی یا لوله کشی تو کار در منازل استفاده می شود. اتصالات رده 40 در ساختمان هایی که موتور خانه دارند یا صنایع هیدرولیک به کار گرفته می شوند. سه راهی آهنی رده 80 نیز در صنایع نفت و گاز  و پتروشیمی و گاز فشار قوی کاربرد دارد. برای خرید این نوع اتصال در شروع کار باید با کارشناس مربوطه برای انتخاب نوع رده و لیست‌قیمت اتصالات بنکن مشورت کنید. سپس اقدام به خرید نمایید. معمولا برای لوله کشی در خانه ها از اتصالات مانسیمان بدون درز به صورت توکار استفاده می شود.

تبدیل جوشی بنکن

از این نوع اتصال برای تغییر سایز لوله ها استفاده می شود. این تغییر سایز می تواند به کوچک تر شدن لوله های گاز ختم شود. این تبدیل ها به شکل نصف یک مخروط هستند. این نوع تبدیل ها به دو نوع هم مرکز و غیر هم مرکز تبدیل می شوند. این دسته بندی می تواند تغییراتی در لیست‌قیمت اتصالات بنکن ایجاد کند. در نوع هم مرکز باید لوله ها از سایز های مختلف باشند و در یک راستا قرار گرفته باشند. آن گاه می توان برای آن ها از تبدیل هم مرکز استفاده کرد. برای تبدیل غیر هم مرکز این لوله ها مانند وضعیت قبل در دو سایز مختلف هستند و برخلاف قبل باید در خلاف جهت هم  و هم راستا نباشند. در این صورت می توان از اتصال غیر هم مرکز استفاده کرد. این اتصالات علاوه بر زاویه های مختلف در شکل درزدار نیز تولید می شوند.

کپ جوشی بنکن

هر گاه بخواهید انتهای لوله ای را مسدود کنید، می توانید از کپ جوشی برای آن استفاده کنید. این مسدود کننده ها در دو شکل کوتاه و بلند برای نوع اتصال تولید می شوند. این گونه اتصالات مقاومت بالایی دارند و  در برابر پوسیدگی هیچ گونه تغییر شکلی از خود نشان نمی دهند. می توانید آن ها را در انواع مانسیمان، استیل، فولادی و درزدار خریداری کنید. لیست‌قیمت اتصالات بنکن  در کپ جوشی با توجه به نوع جنس و شکل آن متفاوت است. در  همه این نوع ها ماده اولیه یکسان است که عمدتا از استیل کربنی یا فولاد کربنی برای آن ها استفاده می شود.

اتصالات بنکن
اتصالات بنکن

خرید و لیست‌قیمت اتصالات بنکن

اتصالات لوله های گاز برند بنکن در تولید های اولیه از کشور ژاپن وارد می شد. اما پس از مدتی به دلیل هزینه های بالای این محصولات، آن ها تا امروز از کشور چین به داخل وارد می شوند. این اتصالات چون با ساختار لوله های گار یکسان هستند بنابر این باعث زیاد شدن استحکام و هماهنگی با لوله کشی های ساختمان می شوند. آن ها به دلیل ساختاری که دارند به راحتی قابل جوشکاری هستند. می توانید پس از اتصال آن ها را با سایر لوله ها رنگ آمیزی کنید. قبل از خرید حتما به این نکته توجه داشته باشید که باید آن ها را متناسب با لوله های خود در نظر بگیرید زیرا در صورت عدم تناسب با لوله ها درز های زیادی ایجاد می شود و قابل جوشکاری نیست.

خرید این اتصالات با توجه به فاکتور های مختلف می تواند قیمت متفاوتی داشته باشد. بسیاری از این اتصالات در دسته های یکسان قرار می گیرند اما از نظر ضخامت یا اندازه با هم تفاوت دارند. شما باید با توجه به لوله هایی که در ساختمان به کار می برید، سایز مورد نظر خود را انتخاب و خریداری کنید. برای اطلاع از لیست‌قیمت اتصالات بنکن بروز می توانید با پشتیبانی رادپایپ تماس بگیرید و با ما در ارتباط باشید.

 

محصولات مرتبط:

کپ مانیسمان بنکن

سه راه مانیسمان بنکن

مقالات مرتبط:

کارخانه های تولید کننده اتصالات مانیسمان، برند ها و کشور های تولید کننده

خرید قطعات جوشی از نمایندگی اتصالات بنکن در ایران

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

پربازدیدترین مقالات

مشاوره رایـگان

اگر پروژه‌ای دارید،
با خیال راحت به ما بسپارید…

تلفن: ۵۸۴۳۷-۰۲۱ (۳۰ خط ویژه)