راد پایپ وارد کننده و تامین کننده تجهیزات پایپینگ

با ما در تماس باشید : ۵۸۴۳۷-۰۲۱ (۳۰ خط ویژه)

۰۲۱-۵۸۴۳۷

info@radpipe.ir

شنبه تا ۵شنبه

ساعات کاری ۰۹:۰۰ تا ۱۸:۰۰

تهران، خیابان شریعتی

بالاتر از تقاطع مطهری، پلاک ۵۵۶

با ما در تماس باشید : ۵۸۴۳۷-۰۲۱ (۳۰ خط ویژه)

راد پایپ وارد کننده و تامین کننده تجهیزات پایپینگ

گسکت اسپیرال وند، قطعه ای پر کاربرد در صنعت

گسکت اسپیرال وند، قطعه ای پر کاربرد در صنعت
لوگو اصلی راد پایپ copy

گسکت اسپیرال وند، قطعه ای پر کاربرد در صنعت

فهرست عناوین

 یکی از بهترین تجهیزات و قطعات جانبی موجود در بازار امروز، گسکت‌های اسپیرال وند هستند که به دلیل کاربرد همه جانبه، توانایی مقاومت در برابر نوسانات دما و فشار را دارد و به طور کلی در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

گسکت اسپیرال وند که با مواد آب بندی پر شده است، مانعی ایجاد می کند که احتمال نشتی را کاهش می دهد. آن ها از یک ترکیب متناوب از نوارهای فلزی با یک پرکننده نرم تشکیل شده اند تا هنگام فشرده شدن بین دو فلنج، مهر و موم بسیار مؤثری را تشکیل دهند. این نوع واشر همچنین ممکن است شامل یک حلقه مرکزی، یک حلقه داخلی یا هر دو باشد. حلقه بیرونی مرکزی، واشر را در داخل فلنج متمرکز می کند و به عنوان یک توقف فشرده سازی عمل می کند، در حالی که حلقه داخلی استحکام شعاعی بیشتری را فراهم می کند. حلقه داخلی فرسایش فلنج را بیشتر کاهش می دهد و از عنصر آب بندی محافظت می کند.

کاربرد گسکت اسپیرال وند

گسکت اسپیرال وند یک قطعه بسیار همه کاره است و می تواند در فرآیندهای مختلف صنعتی مورد استفاده قرار گیرد، زیرا به دلیل خواصی که به محصول امکان می دهد در شرایطی که تغییرات دما و فشار وجود دارد بدون از دست دادن استحکام و دوام خود کار کند. گسکت های اسپیرال وند را می توان در اشیاء مختلف استفاده کرد،

به عنوان مثال می توان از آن ها در خطوط لوله خاصی استفاده کرد که در آن جریان شدید سیال وجود دارد و از نشت این سیال جلوگیری می کند. مفاصل گسکت اسپیرال وند در نهایت با شماره گذاری یا حتی با یک کد نامگذاری می شوند و به این ترتیب طبقه بندی دقیق تری از اندازه، مدل و حتی موادی که در ساخت آن استفاده شده به دست می آید. همچنین، گسکت های اسپیرال وند که در بسیاری از بخش‌های صنعت مانند فولاد، داروسازی، الکل، پالایشگاه‌ های نفت و غیره استفاده می ‌شود، می ‌تواند در هر قالبی ساخته شود.

کاربرد گسترده گسکت های اسپیرال وند

کاربرد گسترده گسکت های اسپیرال وند

ساختار گسکت اسپیرال وند

از نظر ساختاری، گسکت اسپیرال وند یک حلقه است که از رینگ و استریپ تشکیل شده است. استریپ ها از نوار فولادی ضد زنگ ساخته شده اند که دارای پروفیلی به شکل حرف V است و فلوئوروپلاست (گرافیت گرما منبسط شده) به عنوان پرکننده استفاده می شود. این محصول ممکن است دارای یک حلقه محدود کننده خارجی و یا داخلی باشد. ماده اولیه حلقه محافظ فولاد بوده که در برابر خوردگی مقاوم است. همچنین، ضخامت محصولات می تواند از 2.4 میلی متر (با افزایش 0.1 میلی متر) تا 3 میلی متر (با افزایش 0.3 میلی متر) باشد.

ساختار این محصول

ساختار این محصول

گسکت اسپیرال وند در حلقه های ساخته شده از فولاد با ضخامت مناسب نصب می شوند. هنگامی که قطعه در یک اتصال فلنج پیچ و مهره ای نصب می شود، می توان درجه بسته شدن فلنج را با استفاده از یک حلقه فولادی بیرونی روی واشر تنظیم کرد. برای افزایش بیشتر فشار SNP، می توانید یک حلقه دیگر نصب کنید. این به عنوان یک محافظت اضافی از سیم پیچ، از جمله پرکننده از خاک و محیط استفاده می کند.

شکل ظاهری گسکت های اسپیرال وند

شکل ظاهری گسکت های اسپیرال وند

نکات پایانی

گسکت اسپیرال‌وند از لایه های فولادی به شکل V یا W ساخته شده است. لایه ها با یک فلز ضد خوردگی نورد سرد پروفیلی، نوار سرامیکی یا PTFE و نواری از پرکننده نرم از گرافیت منبسط شده حرارتی، متناوب می شوند. چنین واشرهایی در دماهایی تا 1000+ درجه سانتیگراد و تحت فشار تا 25 مگاپاسکال خاصیت آب بندی خود را از دست نمی دهند. گسکت اسپیرال‌وند با مقاومت عالی در برابر فشار مشخص می شود،

بنابراین این قطعه برای لکه های آب بندی ایده آل است، جایی که با تغییرات دما و فشار ثابت کار می کند، همچنین می توان از آن در ابزارهایی برای آب بندی استاتیکی لوله ها و شیرها استفاده کرد. گسکت های اسپیرال وند در سیستم های خطوط لوله، کمپرسورها، شیرها، آب بندی مخازن فشار قوی، پمپ ها، اتصالات، دیگ ها و مبدل های حرارتی و همچنین در صنایع نفت و گاز، شیمیایی، انرژی و غیره استفاده می شوند. همچنین، شما می توانید این محصول کاربردی را از شرکت رادپایپ خریداری نمایید.

 

محصولات مرتبط:

گسکت کلینگریت

گسکت تفلونی

مقالات مرتبط:

بررسی انواع گسکت اسپیرال و کاربرد آن

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

پربازدیدترین مقالات

مشاوره رایـگان

اگر پروژه‌ای دارید،
با خیال راحت به ما بسپارید…

تلفن: ۵۸۴۳۷-۰۲۱ (۳۰ خط ویژه)