5 مدل مختلف اتصالات جوشی

جوشکاری فرآیند مهمی برای اتصال خطوط لوله‌کشی به هم در صنایع مختلف می باشد. انتقال مواد در مسافت‌های طولانی بدین طریق انجام می‌شود که به مهارت زیادی نیاز دارد. اما مهارت به تنهایی نمی‌تواند باعث موفقیت در کار بشود و در گام اول نیاز است تا فرد جوشکار آگاهی کاملی از روش‌های مختلف و همچنین تکنیک‌هایی که در این حوزه استفاده می‌شود داشته باشد. در حال حاضر اتصالات جوشی به 5 شیوه مختلف انجام می‌شود که مواد استفاده شده در آن‌ها متفاوت می‌باشد. در این مقاله تصمیم گرفتیم تا برای آشنایی بیشتر شما با این تکنیک پر‌کاربرد به بررسی جزئیات آن بپردازیم. با همراه باشید.

 

 

انواع اتصالات جوشی

 

اتصالات جوشی به 5 نوع مختلفی تقسیم می‌شود که از متداول‌ترین روش ‌های این حوزه می‌باشند

اتصالات جوشی به 5 نوع مختلفی تقسیم می‌شود که از متداول‌ترین روش ‌های این حوزه می‌باشند

همان طور که اشاره شد آشنایی با انواع تکنیک‌ها و اتصالات جوشی باعث می‌شود تا با مهارت بیشتری این کار انجام شود. عموما نوع اتصالات به کار برده شده در هر بخش بسته به شرایط و نیاز‌های همان بخش انتخاب می شود. در یک تقسیم بندی کلی اتصالات جوشی دلتا به ۵ نوع تقسیم می‌شود.

اتصال جوشکاری ته قنداق تفنگ

در این روش که از متداول‌ترین روش‌های جوشکاری حال حاضر در دنیا می باشد، لوله به اتصالات، شیرآلات و دیگر تجهیزات متصل می‌شود. در نهایت برای بررسی کیفیت کار عموما از اشعه ایکس استفاده می شود تا اطمینان کامل از کیفیت اتصال حاصل شود. اگر این کار به درستی صورت نگیرد می‌تواند به حوادث خطرناکی منجر شود به همین دلیل سخت‌گیری‌های زیادی انجام می‌شود.

اتصال جوشکاری لپ

از این روش عموما برای جوشکاری دو قطعه در ضخامت‌های متغیر استفاده می‌شود و بیشتر در مواردی مشاهده می‌شود که دو قطعه بیش از حد بر روی هم قرار گرفته اند. این اتصال می‌تواند به صورت یک یا دو طرفه صورت گیرد.

در صنایع مختلف برای جوش دادن خطوط انتقال از اتصالات جوشی استفاده می‌شود

در صنایع مختلف برای جوش دادن خطوط انتقال از اتصالات جوشی استفاده می‌شود

اتصالات جوشکاری فیله

این روش در بخش ‌هایی با لوله‌کشی ساده‌تر انجام می‌شود و به همین دلیل عموما به کار بردن آن هزینه کمتری برای مصرف‌کننده دارد. عموما حدود ۸۰ درصد اتصالات در جوشکاری قوس به این شکل صورت می‌گیرد. البته خود این روش هم بسته به نوع سیستم می‌تواند به شکل‌های متفاوتی انجام شود.

اتصالات جوشکاری لبه

برای جوش دادن ورقه‌های فلزی که دارای لبه می‌باشند از این روش استفاده می‌شود. قطعات فلزی در این روش در کنار هم قرار داده می‌شوند و لبه ها جوش داده می‌شوند. به شکلی دیگر می‌توان لبه را ذوب کرد و صفحه ای برای تقویت اضافه کرد.

اتصالات جوشکاری سه راهی

برای مواردی که دو قطعه با یکدیگر زاویه ۹۰ درجه دارند، این اتصال باعث می‌شود تا اجزا به یکدیگر نزدیک‌تر شوند.

۵ روش بررسی شده از متداول ترین روش‌های این حوزه بوده و در نقاط مختلفی از دنیا به کار برده می شوند.

کیفیت اتصالات جوشی دلتا

 

شرکت دلتا از تولید‌کنندگان داخلی اتصالات جوشی می‌باشد که محصولاتی در سطوح کیفی بالا تولید و روانه بازار می‌کند.

شرکت دلتا از تولید‌کنندگان داخلی اتصالات جوشی می‌باشد که محصولاتی در سطوح کیفی بالا تولید و روانه بازار می‌کند.

شرکت دلتا از معتبر‌ترین شرکت‌های تولید‌کننده اتصالات جوشی در کشور می‌باشد که حدود ۲۵ سال قدمت دارد. استفاده از این تکنیک‌ها در خطوط انتقال بخش‌های مهمی صورت می‌گیرد و از این رو سطح کیفی مواد استفاده شده از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد چرا‌که استفاده از مواد بی کیفیت می تواند صدمات و زیان‌های زیادی را به صنایع وارد کند. تا به امروز در پروژه های بسیار متنوعی در کشور از اتصالات جوشکاری دلتا استفاده شده است که نتیجه آن قابل قبول بوده است. همین موضوع به خوبی می تواند نشان‌دهنده کیفیت بالای تولیدات این شرکت باشد.

علاوه بر این، استفاده از این محصولات در مقایسه با نمونه های خارجی باعث می‌شود تا به دلیل قیمت پایین‌تر، هزینه مصرفی انجام پروژه های مختلف هم کاهش یابد و بدین طریق، هم با کیفیت خوبی این پروژه انجام شود و هم در پایان صرفه جویی قابل توجهی در هزینه های صورت گرفته دیده شود.

البته همان طور که اشاره شد اتصالات جوشی به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند و به همین دلیل در کنار توجه به کیفیت محصول، باید به شیوه و تکنیک‌های متفاوتی که در این بخش استفاده می‌شود هم توجه کرد تا در پایان نتیجه دلخواه کسب شود.

سخن پایانی 

اتصالات جوشکاری نقش مهمی برای متصل کردن خطوط انتقال بر عهده دارند. عموما از این تکنیک‌ها در صنعت ساختمان‌سازی استفاده می‌شود. در داخل کشور برند دلتا از معتبر‌ترین برند‌های تولید‌کننده اتصالات جوشی به شمار می‌رود که سطح کیفی آن‌ها بسیار بالا می‌باشد.

درباره ی عصری نو

یک پاسخ ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *