راد پایپ وارد کننده و تامین کننده تجهیزات پایپینگ

با ما در تماس باشید : ۵۸۴۳۷-۰۲۱ (۳۰ خط ویژه)

۰۲۱-۵۸۴۳۷

info@radpipe.ir

شنبه تا ۵شنبه

ساعات کاری ۰۹:۰۰ تا ۱۸:۰۰

تهران، خیابان شریعتی

بالاتر از تقاطع مطهری، پلاک ۵۵۶

با ما در تماس باشید : ۵۸۴۳۷-۰۲۱ (۳۰ خط ویژه)

راد پایپ وارد کننده و تامین کننده تجهیزات پایپینگ

چه عواملی بر قیمت گلوب ولو تاثیرگذار است

چه عواملی بر قیمت گلوب ولو تاثیرگذار است
قیمت گلوب ولو

چه عواملی بر قیمت گلوب ولو تاثیرگذار است

فهرست عناوین

شیر کروی یا گلوب ولو یکی از شناخته شده ترین و پرکاربردترین شیرآلات صنعتی است. طراحی این شیرها به شکلی است که در سه  زاویه متفاوت X,Y,Z می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. شکل و نوع  طراحی دو مورد از عوامل تاثیر گذار بر قیمت گلوب ولو است. قیمت گلوب ولو با توجه به نوع طراحی شیر کروی و نوع آن تغییر می کند.

 • شیر کروی Z شکل

در این نوع از گلوب ولو ها ورود و خروج سیال در یک زاویه  180 درجه انجام می شود.

 • گلوب ولو Y شکل

زاویه ای که  سیال در این نمونه از گلوب ولو سیال را از خود عور می دهد 45 درجه است.

 • گلوب ولو X یا 90 درجه

این نوع از شیر کروی و گلوب ولو در بخش هایی استفاده می شود که  می خواهیم اتصالات اضافی را حذف کنیم و سیال به راحتی از سیتم عبور کند.

مواردی که بر قیمت گلوب ولو تاثیر گذار است

شیرآلات صنعتی به دلیل حساسیتی که برای استفاده در بخش های صنعتی دارند ، در زمان تهیه و خرید آن نکات مهمی باید مورد توجه قرار بگیرد. قیمت گلوب ولو تحت تاثیر عوامل متعددی تغییر می کند. گاهی اوقات اطلاع از قیمت ولو کمک بزرگی برای شناسایی یک گلوب ولو خوب برای خریدار است.

 • برند تولید کننده

شاید مهمترین عامل تاثیرگذار بر قیمت شیرآلات، برند تولید کننده آن است، شرکت های تولید کننده بزرگی در سراسر دنیا اقدام به تولید این نوع از شیرآلات نموده اند. رعایت استاندارد و استفاده از مواد اولیه  مرغوب و ویژه می تواند در قیمت نهایی برندهای مختلف این نوع شیرآلات تاثیرگذار باشد.

 • اندازه و  ابعاد گلوب ولو

با توجه به  بخش صنعتی که قرار است شیر در آنجا مورد استفاده قرار بگیرد، اندازه و ابعاد شیرهای گلوب ولو متفاوت است. هر چه اندازه  و سایز شیری که قرار است استفاده شود بزرگتر باشد، قیمت گلوب ولو نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

 • عملکرد گلوب ولو

عملکرد یک گلوب ولو شامل طراحی آن بای استفاده در بخشی خاص می باشد. هر چه حساسیت این طراحی و جزئیات ان بیشتر باشد زمان بیشتری برای تولید آن مصرف شده است و این مورد می تواند در قیمت نهایی شیرآلت صنعتی مانند گلوب ولو تاثیرگذار باشد

 • ویژگی های فنی شیرآلات

مشخصات فنی یک گلوب ولو نشان دهنده عملکرد و شرایط خاصی است که  این نوع شیر در جایگاه مورد استفاده خود دارد. مسلما شیرهایی با مشخصات فنی پیچیده تر قیمت بالاتری نسبت به نمونه های ساده دارند.

بخش های مختلف گلوب ولوبخش های مختلف گلوب ولو

موارد مهم دیگری که بر قیمت گلوب ولو تاثیرگذار است؟

مشخصات فنی از مهمترین مواردی است که در قیمت گلوب ولو تاثیرگذار است.

 • سایز شیر
 • نوع عملگر

عملگر می تواند در گلوب ولو یا به  صورت فلکه و یا شیر کروی باشد.

 • کلاس شیر
 • نوع اتصالات که ممکن است فلنجی یا جوشی باشد
 • جنس بدنه

در تولید بدنه  گلوب ولوها گریدهای مختلفی از فلز مورد استفاده قرار می گیرد که در نهایت بر قیمت نهایی آن تاثیرگذار خواهد بود. جنس این نمونه از شیرآلات با توجه به سیالی که قرار است از آنها عبور کند می تواند از فولاد، استیل، برنز و برنج باشد.

در قیمت گذاری بر روی شیرآلات صنعتی مانند گلوب ولو مواردی مانند حد مجاز فعالیت شیر، نوع دریچه های آن  نیز می تواند تاثیرگذار باشد.

قیمت گلوب ولو در مقایسه  با دیگر شیرآلات  چه  تفاوتی دارد؟

گلوب ولوها شیر آلاتی هستند که برای مقاومت در برابر جریان سیال و کاهش افت فشار در بخش هایی از مسیر عبور سیال مورد استفاده قرار می گیرند. طراحی آنها در عین پیچیدگی به شکلی است که کاربردی راحت و آسان دارند. گیت ولوها به راحتی برای کنترل شدت جریان مورد استفاده قرار می گیرند و این تفاوت یکی از عوامل تاثیر گذار در تفاوت قیمت گلوب ولو با دیگر شیرآلات صنعتی می باشد.

نتیجه گیری

گلوب ولوها از مهمترین شیرآلات صنعتی مورد استفاده در صنایع انتقال سیالات می باشند. با توجه به شکل انتقال سیال و جایگاهی که  گلوب ولو باید در آن قرار بگیرد، طراحی گلوب ولو متفاوت خواهد بود. همچنین موارد مهمی مانند جنس و سایز و کلاس گلوب ولو در قیمت گلوب ولو موثر می باشد. اطلاع از مشخصات فنی شیره کمک می کند تا در زمان خرید انتخاب بهتری با توجه به مقایسه مشخصات فنی هر یک از شیرها داشته باشیم.

گلوب ولو با بدنه فولادیگلوب ولو با بدنه فولادی

محصولات مرتبط:

گلوب ولو استیل کلاس ۱۵۰

گلوب ولو کلاس ۱۵۰

مقالات مرتبط:

جدید ترین قیمت شیر یکطرفه دریچه ای چقدر است؟

تفاوت شیر یکطرفه ای فنری و شیر یکطرفه سوئینگ

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

پربازدیدترین مقالات

مشاوره رایـگان

اگر پروژه‌ای دارید،
با خیال راحت به ما بسپارید…

تلفن: ۵۸۴۳۷-۰۲۱ (۳۰ خط ویژه)