راد پایپ وارد کننده و تامین کننده تجهیزات پایپینگ

با ما در تماس باشید : ۵۸۴۳۷-۰۲۱ (۳۰ خط ویژه)

021-58437

info@radpipe.ir

شنبه تا ۵شنبه

ساعات کاری ۰۹:۰۰ تا ۱۸:۰۰

تهران، خیابان شریعتی

بالاتر از تقاطع مطهری، پلاک ۵۵۶

با ما در تماس باشید : ۵۸۴۳۷-۰۲۱ (۳۰ خط ویژه)

راد پایپ وارد کننده و تامین کننده تجهیزات پایپینگ

زانوی جوشی مانیسمان کجا کاربرد دارد؟

زانوی جوشی مانیسمان کجا کاربرد دارد؟
زانوی جوشی مانیسمان

زانوی جوشی مانیسمان کجا کاربرد دارد؟

فهرست عناوین

برای تغییر جهت جریان تحت زاویه ۹۰ درجه از زانو جوشی مانيسمان استفاده می کنند.  برای تولید زانوی مانیسمان از لوله مانیسمان استفاده می کنند  این لوله ها در قطر های بزرگ و کوچک موجود می باشند. از این لوله ها به این دلیل که ساختار مکانیکی منحصر به فرد خود را دارند در پایپینگ خطوط لوله با دما و فشار متوسط مورد استفاده قرار می گیرد این لوله ها برای انتقال سیالات  گازها مورد استفاده قرار می گیرد. زانویی جوشی مانیسمان از بخش های زیادی تشکیل شده است که هر کدام از این بخش ها باعث شده است که این وسیله ویژگی خوبی داشته باشد. در سیستم های  لوله کشی که باید آب بندی بالایی داشته باشد از این زانو جوشی استفاده می کنند‌.

زانو مانیسمان چیست؟

وسیله ای اتصال دهنده می باشد که در لوله کشی ها پر کاربرد است. در سطح این لوله ها درز و جوش وجود ندارد برای همین در اکثر لوله کشی های گازی از زانوی مانیسمان استفاده می کنند. این محصولات مقاومت بالایی در برابر فشار بالا دارند و می توانند فشار کاری بالایی را در مدت زمان زیادی تحمل کنند. زانویی جوشی مانیسمان در رده های مختلف تولید می شود که هر رده ویژگی های خاص خود را دارد، مثلاً قیمت زانویی رده ۲۰ از لوله مانیسمان رده ۴۰ کم تر می باشد.

زانوی لوله مانیسمان ۹۰ درجهزانوی لوله مانیسمان ۹۰ درجه

مشخصات فنی لوله مانیسمان

  • سایز و نوع: ۲/۱۱ اینچ مانیسمان
  • قطر: DN40_48MM
  • در زاویه های ۹۰ درجه مورد استفاده قرار می گیرد.
  • نوع اتصال: جوشی
  • رده کاری: SCH20
  • فشار کاری: ۲۰ بار
  • دمای کاری: ۹۰_۱۰۰ درجه سانتی گراد
  • دارای مارکینگ های قوی می باشد.

جدیدترین نمونه های زانویی در سال 2022جدیدترین نمونه های زانویی در سال 2022

مراحل تولید زانوی جوشی

برای تولید لوله مانیسمان از دو روش گرم و سرد استفاده می کنند. در روش گرم از دستگاه مندرل و کوره القایی استفاده می کنند در بعضی از موارد از کوره گازی نیز به  منظور گرم کردن استفاده می کنند. زانویی جوشی مانیسمان برای تغییر جهت به کار می رود. در هر دو روش گرم و سرد، کوره القایی و کوره گازی به کار می رود در روش کوره گازی ابتدا لوله مانیسمان را  برش می دهند و وارد شافت می کنند در این هنگام توسط بازوی هیدرولیک به جلو و لوله مانیسمان از کوره عبور می کند. زمانی که قطعات لوله از کوره عبور می کنند در اثر گرمای بالا شکل قالب عصایی را به خود می گیرند و خم می شوند. زانویی جوشی مانیسمان در کنار مزایای که دارند معایبی نیز به همراه دارد. وقتی لوله به شکل قالب عصایی در آمد پس از فرم های  تکمیلی به وسیله دستگاه تراش بسته بندی می شود و برای اتصال بهتر هنگام جوشکاری دو سر زانو پخ می شود.

زانوی جوشی در رده های مختلفزانوی جوشی در رده های مختلف

مزایا لوله مانیسمان

یکی از بهترین مزایایی که این وسیله دارد این است که در ساختار این لوله درز و جوش وجود ندارد و ضخامت بالایی دارد و در سیستم های لوله کشی در دما و فشار بالا می تواند بهترین عملکرد را داشته باشد. از لوله مانیسمان رده ۲۰ می توان به منظور لوله کشی گاز خانگی و موتور خانه استفاده کرد. زانویی جوشی مانیسمان در بخش های زیادی از مصارف صنعتی و غیره کاربرد دارد.

لوله مانیسمان در کجا کاربرد دارد؟

لوله‌های مانیسمان از آن جایی که از نظر ساختار دارای قابلیت مکانیکی می باشند معمولاً در پایپینگ صنعت کاربرد دارند. لوله مانیسمان ۹۰ درجه در لوله کشی گاز خانگی و لوله کشی های تحت فشار مانند سیستم های آتشفشانی، صنایع نفت، گاز و  پتروشیمی مورد استفاده قرار می گیرد. البته لوله مانیسمان در درجه بندی های مختلف، می تواند در بخش های گوناگونی کاربرد داشته باشد. زانویی جوشی مانیسمان رده ۲۰، رده ۸۰ و رده ۱۶۰ از آن جایی که ویژگی های زیادی دارند مورد استفاده اکثرا مردم قرار می گیرند.

سخن پایانی

لوله های مانیسمان به دلیل ویژگی های زیادی که دارند در مصارف مختلفی به کار گرفته می شوند. این وسایل به عنوان وسایل اتصال دهنده شناخته می شوند؛ زیرا یک قطعه را به قطعه دیگر یا یک قطعه را به خودش اتصال می دهند. از این لوله ها می توان در لوله کشی های گازی استفاده کرد؛ زیرا مقاومت بالایی در برابر فشار و دما دارند و می توانند بار زیادی را تحمل کنند.

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

اشتراک در
اطلاع از
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

پربازدیدترین مقالات

مشاوره رایـگان

اگر پروژه‌ای دارید،
با خیال راحت به ما بسپارید…

تلفن: ۵۸۴۳۷-۰۲۱ (۳۰ خط ویژه)