اتصالات بخش مهمی از دنیای صنعتی هستند و افراد در حرفه های مختلف با آن سروکار دارند. به همین دلیل آگاهی از این که چه عواملی در بازار قیمت آنها را تعیین می کنند مهم است. این اهمیت در مورد قیمت اتصالات مانیسمان نیز صدق می کند.

 این اتصالات یکی از مهم ترین انواع اتصالات لوله کشی به شمار می آیند که در بازار دارای مشتریان بسیاری هستند. افراد هر روزه انواع مختلفی از آن را تهیه می کنند و این موضوع که چه عواملی باعث شده تا این هزینه را برای آن پرداخت کنند مهم می باشد. به طور کلی 4 عامل در قیمت اتصالات مانیسمان تاثیرگذار هستند.

اهمیت کیفیت محصول در قیمت آن

اهمیت کیفیت محصول در قیمت آن

1.اعتبار استاندارد سازی محصول

اهمیت اتصالات در یک مجموعه و زیرساخت آن بسیار مهم است. در واقع، استفاده از یک برند بی کیفیت و نامعتبر می تواند در مدت کوتاهی خسارات بیشماری را به بار بیاورد چرا که استانداردهای علمی در آن رعایت نشده است. در مورد اتصالات حتی یک خطای اندازه گیری کوچک نیز می تواند سرنوشت تمام کار را تحت تاثیر قرار دهد. به همین دلیل اهمیت مهندسی و رویه علمی بیش از گذشته مورد توجه قرار گرفته است. در اتصالات مانیسمان تمام استانداردهای علمی بازار منعکس شده اند.

هر چه یک محصولات استانداردتر باشد، به طبع در بازار دارای قیمت بیشتری در مقایسه با نمونه های بی کیفیت است. این قانون در مورد سیاست اتخاذ شده برای تعیین قیمت اتصالات مانیسمان نیز صدق می کند.

2.انواع مختلف محصول

قیمت اتصالات مانیسمان به مدل مورد نظر شما نیز بستگی دارد. برخی مدل ها در مقایسه با سایر موارد، دارای کاربرد بیشتری هستند و یا مواد اولیه بیشتری به خود اختصاص می دهند. این امر باعث افزایش قیمت آنها در بازار می شود. برای مثال، قیمت یک زانو 90 درجه مانیسمان با قیمت سه راهی آن یکسان نیست زیرا به سبب مهندسی متفاوت، این دو محصول دو کاربرد متفاوت و در نتیجه، دو قیمت متفاوت دارند. پس در هنگام انتخاب اتصالات حتما این موضوع را مد نظر داشته باشید.

همچنین برخی افراد ممکن است که دارای بودجه محدود باشند اما محدودیت انتخاب نوع نداشته باشند، یعنی به سبب نیاز مجبور به انتخاب یک مدل خاص نباشند. این افراد می توانند با مدیریت بودجه، آن انواعی که قیمت های کمتری دارند را تهیه کنند.

3. ضخامت اتصالات

اهمیت نوع محصول در قیمت اتصالات مانیسمان

اهمیت نوع محصول در قیمت اتصالات مانیسمان

تمایز ضخامت در قیمت اتصالات مانیسمان مهم است. این عامل تعیین کننده مقاومت آن در برابر فشار و گرما است؛ پس طبیعی است که یک عامل تاثیرگذار به شمار بیاید. البته تنها ضخامت تاثیرگذار نیست، بلکه سایز لوله و نوع آن در کنار این عامل تعیین کننده نهایی هستند؛ اما به طور کلی خوب است بدانید که اتصالات با ضخامت بیشتر، دارای قیمت بیشتری نیز هستند.

شما در بازار با انواع ضخامت های 40، 80، SGP و STD مواجه خواهید بود. شما باید با توجه به نیاز خود یکی از این ضخامت ها را خریداری کنید. توجه کنید تا حتما مورد مناسب با نیاز خود را پیدا کنید زیرا در غیر این صورت ممکن است هزینه اضافی بابت ضخامتی بدهید که مورد نیاز شما نخواهد بود.

4.وضعیت بازار

تاثیر عوامل خارجی در قیمت

تاثیر عوامل خارجی در قیمت

قیمت اتصالات مانیسمان فقط به عواملی که مربوط به ساخت و طراحی محصول می شوند، بستگی ندارد. این قیمت تحت تاثیر عوامل خارجی نیز می باشد. برای مثال، نوسانات ارز را در نظر بگیرید که در قیمت این محصولات تاثیرگذار هستند زیرا مواد اولیه آن در فرایند ساخت، با این نوسان دچار تغییر وضعیت می شود.

همچنین این اتصالات در جاهای مختلفی مانند صنعت نفت و گاز کاربرد دارند. در بعضی موارد نیاز یکی از این صنایع به این اتصالات به صورت گسترده، باعث می شود به دلیل افزایش تقاضا قیمت آن برای همه مشتریان در بازار افزایش پیدا کند. از سوی دیگر، این اتصالات دارای برندهای مختلفی هستند؛ بنابراین ممکن است هر برند با توجه به میزان قدرتی که در بازار فروش دارد تا حد کنترل شده ای قیمت را تغییر دهد.

سخن پایانی

شاید از خود بپرسید دانستن این که این 4 عامل در قیمت اتصالات مانیسمان تاثیرگذار هستند، چه فایده ای برای مشتری عام دارد. شما به عنوان یک مشتری وقتی این 4 عامل را بشناسید، می توانید وضعیت بازار، نیاز و بودجه خود را مدیریت کنید. این گونه زمانی دست به خرید خواهید زد که این عوامل باعث کاهش قیمت شده باشند تا بتوانید از خرید نهایت رضایت را داشته باشید.

 

محصولات مرتبط :

لوله مانیسمان

 

مقالات مرتبط:

قیمت لوله مانیسمان و عوامل موثر بر آن

تولید و نقش لوله های استیل در صنعت

درباره ی عصری نو

یک پاسخ ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *