راد پایپ وارد کننده و تامین کننده تجهیزات پایپینگ

با ما در تماس باشید : ۵۸۴۳۷-۰۲۱ (۳۰ خط ویژه)

021-58437

info@radpipe.ir

شنبه تا ۵شنبه

ساعات کاری ۰۹:۰۰ تا ۱۸:۰۰

تهران، خیابان شریعتی

بالاتر از تقاطع مطهری، پلاک ۵۵۶

با ما در تماس باشید : ۵۸۴۳۷-۰۲۱ (۳۰ خط ویژه)

راد پایپ وارد کننده و تامین کننده تجهیزات پایپینگ

ویژگی های شیر پلیمری دسته بلند

ویژگی های شیر پلیمری دسته بلند
لوگو اصلی راد پایپ

ویژگی های شیر پلیمری دسته بلند

فهرست عناوین

در شرایط امروزی که مصرف آب از موارد بسیار مهم در کشور است، استفاده از شیر پلیمری دسته بلند می تواند نقش مهمی داشته باشد. این نوع از شیرها، می توانند در محل لوله کشی های آب مورد استفاده قرار گرفته و در مصرف آب، صرفه جویی لازم را داشته باشد. همچنین به شما در صرفه جویی در هزینه و در عین حال کمک به محیط زیست کمک می کند.

نقش شیر پلیمری دسته بلند در لوله کشی

نکته ای که باید در ابتدا به آن اشاره شود این است که دلایل فرسودگی و خرابی شیر پلیمری دسته بلند می تواند گسترده باشد. اکثر شیرهای توپی، به دلیل استفاده مداوم از عملکرد چرخشی آن، خارج می شوند. این مدل از شیرها در بیشتر موارد، به صورت چرخشی طراحی می شوند که به صورت یک چهارم از یک محور نصب شده، به صورت افقی است.

کاربردهای صنعتی از شیرهای پلیمری دسته بلند

کاربردهای صنعتی از شیرهای پلیمری دسته بلند

این چرخش را با محور زاویه قائم خود به سوراخ استوانه ای انجام می دهد. گاهی اوقات شیرهای توپی به دلیل خوردگی که در داخل یا اطراف شیر توپی رخ می دهد، از عملکرد اصلی خود خارج می شوند. دریچه ‌های توپی در شیر پلیمری دسته بلند ، می‌ توانند برای کمک به کنترل جریان مایعات یا گازها، اتصالات را ببندند.

این نوع از شیرها، این کنترل مایعات یا گاز را از طریق یک شیر توپی به نام توپ چرخشی انجام می دهد. توپ های چرخشی دارای سوراخی هستند که باز و بسته می شود تا عبور مایع را محدود کرده یا اجازه عبور دهد.

مزیت استفاده از شیرهای دسته بلند

در مورد ارزشی که یک شیر پلیمری دسته بلند در هر کاربرد مایع یا گازی به ارمغان می آورد، شکی وجود ندارد. اکثر صنایع، طول عمر مفید این نوع از شیرهای پلیمری را که مقاومت مناسبی در برابر فرسودگی و پارگی با آن مواجه می شوند را می دانند.

در میان انواع شیرهای دسته بلند، نوع شیرپلیمری که در برابر عوامل محیطی و مواد خورنده مقاومت مناسبی دارد، بهترین ماندگاری را به خود اختصاص می دهد. برخی از انواع شیر پلیمری دسته بلند ، برای صنایع گاز، شیمیایی، آب و سایر صنایع پتروشیمی وجود دارد. یافتن شیری که بهتر کار کند و استاندارد باشد، چالش برانگیز است.

شیر پلیمری توپی دسته بلند

تمام شیرهای پلیمری توپی در لوله کشی، صنعت پتروشیمی، مصرف آب و غیره برای یک هدف استفاده می شوند. در واقع خرابی شیر پلیمری، بر عملکرد کار تجهیزات و برنامه های صنعتی، تأثیر منفی می گذارد. بنابراین، جایگزینی شیرآلات نصب شده با شیر پلیمری دسته بلند ، می تواند برای عملیات صنعت حیاتی باشد.

مقاومت بالا در شیرهای پلیمری

مقاومت بالا در شیرهای پلیمری

شیر توپی دارای سه بخش توپی، دسته و بدنه است که دسته آن در موازات لوله و جریان، روی توپی قرار می گیرد که هنگامی که در راستای جریان باشد، متصل بوده و عمود بر شیر، توقف جریان را خواهد داشت. این نوع از شیرها را می توان در اندازه های یک دوم تا چهار اینچ تهیه نمود.

این را باید افزود که فرآیندهای صنعتی که از شیر پلیمری دسته بلند ، استفاده می کنند، دائماً باید با خوردگی و استفاده مداوم از شیرها مقابله کنند. بسیاری از کاربردهای صنعتی، باید با اجزای لوله‌کشی که مایعات اسید – باز را پردازش می‌کنند، سروکار داشته باشند. این صنایع نیاز به تهیه و داشتن یک طرح اضطراری سوپاپ توپی در این نوع از شیرها دارند.

شیر پروانه‌ای پلیمری دسته بلند

شیر پروانه‌ای پلیمری دسته بلند نیز همانند شیرهای توپی عمل می کند. اما در ساختار این نوع از شیرها، دیسک پلیمری به جای توپی در نظر گرفته شده است که این شیر پلیمری دسته بلند ، دارای چرخش نود درجه بوده و بدین ترتیب، قطع و وصل جریان را باعث می شود.

ضمن آنکه نحوه اتصال در این نوع از شیرها متفاوت بوده و از طریق فلنج انجام می شود که به لوله متصل خواهد شد. استفاده از شیرهای پلیمری در صنایع مختلف می تواند بر اساس کاربرد آن ها باشد که شیر پلیمری دسته بلند را می توان در اندازه های میان دو تا ده اینچ، تهیه کرد.

مزیت استفاده از شیرهای پلیمری

می توان گفت که شیرهای پلیمری به دلیل آن که در برابر خوردگی مقاومت بالاتری داشته و واکنش پذیرتر هستند، مورد توجه بوده و در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین امکان آب بندی آن ها و مدت زمانی که دوام می آورند، بسیار بالا بوده و همین امر، شیر پلیمری دسته بلند را به انتخابی مناسب در بسیاری از صنایع، تبدیل کرده است.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

پربازدیدترین مقالات

مشاوره رایـگان

اگر پروژه‌ای دارید،
با خیال راحت به ما بسپارید…

تلفن: ۵۸۴۳۷-۰۲۱ (۳۰ خط ویژه)

enemad-logo