راد پایپ وارد کننده و تامین کننده تجهیزات پایپینگ

با ما در تماس باشید : ۵۸۴۳۷-۰۲۱ (۳۰ خط ویژه)

۰۲۱-۵۸۴۳۷

info@radpipe.ir

شنبه تا ۵شنبه

ساعات کاری ۰۹:۰۰ تا ۱۸:۰۰

تهران، خیابان شریعتی

بالاتر از تقاطع مطهری، پلاک ۵۵۶

با ما در تماس باشید : ۵۸۴۳۷-۰۲۱ (۳۰ خط ویژه)

راد پایپ وارد کننده و تامین کننده تجهیزات پایپینگ

بررسی کامل شیرآلات صنعتی مانند شیر یکطرفه 3 اینچ

بررسی کامل شیرآلات صنعتی مانند شیر یکطرفه 3 اینچ
شیر یکطرفه 3 اینچ

بررسی کامل شیرآلات صنعتی مانند شیر یکطرفه 3 اینچ

فهرست عناوین

شیرهای صنعتی مانند شیر یکطرفه 3 اینچ وسایلی هستند که برای برقراری، کنترل و توقف جریان در یک خط لوله طراحی شده اند. آن ها از لوازم جانبی بسیار مهم در تاسیسات صنعتی هستند که بدون آن ها لوله ها کاملاً بی استفاده خواهند بود.

شرکت راد پایپ، همواره برکیفیت انجام امور و احترام به خواسته های مشتریان تاکید دارد و خود را متعهد به ارائه بهترین و با کیفیت ترین خدمات و محصولات مانند شير یکطرفه 3 اینچ در راستای کسب رضایت آنان می داند. به امید آنکه تخصص، تعهد و اهتمام به انجام وظایف کارمندان این شرکت، قدم کوچکی در جهت رشد و شکوفایی بیشتر میهن عزیزمان باشد.

طبقه بندی شیرآلات صنعتی

ما می توانیم شیر های صنعتی  را بر اساس کاربرد آن ها طبقه بندی کنیم.  مهم ترین آن ها عبارتند از:

  1. شیرآلات قطع و وصل

شیرهای قطع و وصل، مانند شیر یکطرفه 3 اینچ و… محصولاتی هستند که به طور خاص برای برقراری یا توقف جریان در نظر گرفته شده اند. آن ها معمولاً با قطر لوله ای که در آن نصب می شوند، سازگار هستند و یا کاملاً باز یا کاملاً بسته عمل می کنند. مناسب ترین مدل ها برای این  نوع شیر عبارتند از:  شیر دروازه ای،  شیر توپی،  شير پروانه ای  و…

  1. شیرآلات تنظیم کننده

آن ها شیر هایی مانند شیر یکطرفه 3 اینچ هستند که به طور خاص برای کنترل جریان طراحی شده اند و می توانند در هر موقعیت بسته شدن جزئی کار کنند.

شیر های یک طرفه از انواع شیر صنعتی استشیر های یک طرفه از انواع شیر صنعتی است

  1. شیرآلات یک طرفه

شير های یک طرفه مانند شیر یکطرفه 3 اینچ  به دلیل اختلاف فشار در بالا دست و پایین دست اعمال شده توسط سیال، شیرهایی هستند که به طور خودکار، کار می کنند. آن ها با هدف جلوگیری از وارونگی جهت جریان نصب می شوند.

  1. شیرآلات کنترل فشار بالادست

آن ها شیر هایی هستند که برای حفاظت از خطوط و تجهیزات در نظر گرفته شده اند و مانند شیر یکطرفه 3 اینچ خودکار عمل می کنند.

شیر های صنعتی مدل های گوناگونی دارندشیر های صنعتی مدل های گوناگونی دارند

  1. شیر های کنترل

شير های کنترل مانند شیر یکطرفه 3 اینچ به طور خاص برای تنظیم جریان طراحی شده اند.  برای همین، می توانند با بسته شدن جزئی کار کنند که با توجه به عملکرد متفاوت است.

انواع شیرآلات کنترل

  • شير کروی

 شیر کروی مانند شیر یکطرفه 3 اینچ، نوعی شیر است که معمولاً در خطوط لوله گاز برای کنترل جریان سیالات چسبناک تر مانند روغن استفاده می شود و دارای بدنه کروی است. شير گلوب زاویه ای برای مسدود کردن، فرمان دادن و کنترل سیالات مایع یا گاز استفاده می شود.

  • شیر سوزنی

 هدف این نوع شیر، کنترل جریان از طریق سیستم تنظیم می باشد. اگرچه دلیل اصلی طراحی آن، کنترل جریان است. برخی از شیرها مانند شیر یکطرفه 3 اینچ نیز ویژگی کنترل روشن و خاموش را ارائه می دهند. به عنوان مثال کنترل ورودی سیال، جداسازی یا تخلیه سیالات و…

شیر دیافراگمی یکی از انواع شیر های صنعتی استشیر دیافراگمی یکی از انواع شیر های صنعتی است

  • شیر دیافراگمی

شیرهای دیافراگمی دستی یا خودکار می توانند مانند شیر یکطرفه 3 اینچ باشند. کاربردهای کلی آن به عنوان شیر های قطع کننده  در سیستم های فرآیندی مواد غذایی، آشامیدنی، دارویی و بیوتکنولوژی است.

  • شیر پروانه ای

شير پروانه ای معمولاً در سیستم های فشار استفاده می شود، زیرا عملکرد خوبی دارد و باعث می شود تا دستگاه خاموش کننده شما سریع و موثر عمل می کند هم چنین می توان از آن مانند شير یکطرفه 3 اینچ، در کنترل سیال یا جداسازی کامل مسیر جریان استفاده کرد.

  • شیر توپی

شیر توپی وسیله ای مکانیکی است که برای کنترل جریان سیال در خطوط لوله استفاده می شود. این مدل شیرهای صنعتی مانند شير یکطرفه 3 اینچ، در صنایع دارویی، شیمیایی، لاستیک سازی، کاغذ، سیستم های تصفیه آب، کارخانه های نساجی و کارخانه های فرآوری مواد غذایی استفاده می شوند.

نکات پایانی

وقتی صحبت از کنترل فرآیند به میان می‌آید، شیرهای صنعتی مانند شیر یکطرفه 3 اینچ  در صحنه حضور دارند.  می توان شاهد حضور این شیرها در بخش های مختلف از جمله معدن، فولاد، خودروسازی، پتروشیمی، مواد غذایی، عمران، نقاشی، تصفیه و یا توزیع آب، انرژی، تولید نفت و گاز، خطوط لوله و غیره بود. علاوه بر این، موادی که از آن ها ساخته می شوند تأثیر زیادی بر موفقیت و طول عمر فرآیند ها دارد.

شما می توانید انواع شیرهای صنعتی مانند شير یکطرفه 3 اینچ را از شرکت راد پایپ، سفارش داده و با مناسب ترین قیمت خریداری کنید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

پربازدیدترین مقالات

مشاوره رایـگان

اگر پروژه‌ای دارید،
با خیال راحت به ما بسپارید…

تلفن: ۵۸۴۳۷-۰۲۱ (۳۰ خط ویژه)