راد پایپ وارد کننده و تامین کننده تجهیزات پایپینگ

با ما در تماس باشید : ۵۸۴۳۷-۰۲۱ (۳۰ خط ویژه)

۰۲۱-۵۸۴۳۷

info@radpipe.ir

شنبه تا ۵شنبه

ساعات کاری ۰۹:۰۰ تا ۱۸:۰۰

تهران، خیابان شریعتی

بالاتر از تقاطع مطهری، پلاک ۵۵۶

با ما در تماس باشید : ۵۸۴۳۷-۰۲۱ (۳۰ خط ویژه)

راد پایپ وارد کننده و تامین کننده تجهیزات پایپینگ

راهنمای خرید گسکت مناسب

راهنمای خرید گسکت مناسب
image_2021-07-24_02-12-29-min

راهنمای خرید گسکت مناسب

فهرست عناوین

آگاهی از راهنمای خرید گسکت برای انتخاب صحیح این محصول در هر کاری، ضرورت دارد. گسکت یا واشر نوعی درزبند فنی محسوب می­گردد که برای پر کردن فضاهای خالی باقی مانده بین دو سطح مورد استفاده قرار می­گیرد. استفاده از این محصول مانع از نشت سیالات در محل اتصالات می­گردد. گسکت­ها دارای انواع مختلفی هستند و متریال به کار رفته در ساخت آنها با توجه به کاربردی که برای هر کدام در نظر گرفته شده است، کاملا متفاوت است. لاستیک، فلز، کاغذ، فوم و مس، مواد اولیه­ای هستند که در ساخت اکثر گسکت­ها به کار گرفته می­شوند.

انتخاب و خرید گسکت­ها با توجه به عوامل مختلفی صورت می­گیرد. برخی از پارامترهایی که برای خرید گسکت در نظر گرفته شوند عبارتند از فشار، دما و میزان مقاومت در برابر سایش و خوردگی، استحکام، هزینه و امکان تهیه آسان گسکت. در ادامه ملاحظات مربوط به خرید گسکت تشریح می­گردد.

طول عمر، دما، فشار، سازگاری و ابعاد، عوامل تعیین کننده در خرید گسکت هستند.
طول عمر، دما، فشار، سازگاری و ابعاد، عوامل تعیین کننده در خرید گسکت هستند.

 

برخی از مهمترین مواردی که در هنگام خرید گسکت باید مورد توجه قرار گیرد، تحت عنوان راهنمای خرید گسکت در این بخش، عنوان می­شود.

  • طول عمر: یکی از فاکتورهای مهمی که در زمان خرید گسکت باید مورد توجه قرار گیرد، طول عمر محصول است. چنانچه هدف از خرید گسکت، به کارگیری آن در قسمتی باشد. که چندین سال به صورت دربسته و بدون تعویض قطعه فعالیت می­کند. باید از گسکت­های با دوام که طول عمر زیادی دارند استفاده شود. اما اگر گسکت در محلی نصب می­شود که به طور منظم سرویس می­شود، لحاظ نمودن این عامل اهمیت کمتری خواهد داشت.
  • ابعاد: توجه به ابعاد گسکت سبب ایجاد کارایی بالاتر آن می­شود. و در صورت اهمال در این امر، واشر نه تنها کارایی لازم را نخواهد داشت. بلکه شرایط موجود را بدتر نیز می­کند. تیم مهندسی مستقر در محیط صنعتی، می­توانند گسکت­های مورد نیاز را مشخص و تأمین نمایند.
  • فشار: میزان فشاری که در حین کار دستگاه بر روی گسکت وارد می­شود. برای تعیین متریال و جنس واشر مورد نیاز بسیار مهم است.
  • دما: دما نیز عامل تعیین کننده حساس و مهمی است. که در راهنمای خرید گسکت به آن پرداخته می­شود. دمای بالا و یا خیلی پایین تأثیر مستقیم در عملکرد واشر خواهد داشت. لذا ضروری است پیش از تصمیم­گیری برای خرید نوع خاصی از گسکت، نوسانات دمایی که واشر با آن مواجه خواهد بود. به دقت اندازه­گیری شود تا در طی ایجاد انقباضات و انبساط­های پیش آمده. در حین فعالیت دستگاه، از ایجاد تنش­های نامناسب جلوگیری شود.
  • سازگاری: برای خرید گسکت باید نوعی از محصول انتخاب گردد. که با سایر قطعات از لحاظ جنس سازگار باشد. با توجه به این­که تمام مواد را نمی­توان بدون در نظر گرفتن ملاحظات خاص آن­ها در کنار یکدیگر جای داد. لازم است به این مسئله در انتخاب گسکت نهایت توجه صورت گیرد. همچنین برای شستشوی قطعات و گسکت­ها باید از موادی استفاده شود که زمینه­ساز تخریب واشر نباشند.

 

صنایع مصرف کننده گسکت

آشنایی با راهنمای خرید گسکت در بسیاری از صنایع ضرورت دارد زیرا واشر قطعه­ای پرکاربرد در صنعت است که حذف آن سبب ایجاد اختلال در روند کار دستگاه­های صنعتی خواهد شد. با استفاده از انواع مناسب گسکت، در پیچیده­ترین شرایط صنعتی، آب­بندی و مقاومت مورد نیاز ایجاد می­گردد. از این رو از گسکت­ها تقریبا در تمامی صنایع به کار گرفته می­شود. صنایع عمده­ای که استعمال گسکت در آن­ها ضرورت دارد. عبارتند از تولید برق، پتروشیمی و دریای عمیق، صنایع نظامی، معادن، صنعت هوافضا و صنایع مربوط به فرآوری­های شیمیایی.

علاوه بر مصارف صنعتی، گسکت­ها در آب­بندی دستگاه­های مورد استعمال در تهیه و تولید مواد بهداشتی نیز کاربرد اساسی دارند. از گسکت­ها در بخش­هایی که در حیطه تصفیه، تولید دارو، صنایع متولی فرآیندهای بهداشتی و غذا و نوشیدنی فعالیت دارند نیز استفاده می­گردد.

گسکت¬ها در اکثر صنایع کاربرد گسترده ¬ای دارند.
گسکت ها در اکثر صنایع کاربرد گسترده ای دارند.

 

جمع بندی

راهنمای خرید گسکت کمک شایان توجهی در رابطه با آشنایی با انواع گسکت­ها نموده. و شرایط خاصی را که برای انتخاب و خرید گسکت باید مورد توجه قرار گیرد را به خوبی تشریح می­نماید. روشن است که انتخاب آگاهانه نتیجه مطلوبی را در حین کار فراهم می­نماید.

خدمات مرتبط :

مطالب مرتبط:

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

پربازدیدترین مقالات

مشاوره رایـگان

اگر پروژه‌ای دارید،
با خیال راحت به ما بسپارید…

تلفن: ۵۸۴۳۷-۰۲۱ (۳۰ خط ویژه)