راد پایپ وارد کننده و تامین کننده تجهیزات پایپینگ

با ما در تماس باشید : ۵۸۴۳۷-۰۲۱ (۳۰ خط ویژه)

۰۲۱-۵۸۴۳۷

info@radpipe.ir

شنبه تا ۵شنبه

ساعات کاری ۰۹:۰۰ تا ۱۸:۰۰

تهران، خیابان شریعتی

بالاتر از تقاطع مطهری، پلاک ۵۵۶

با ما در تماس باشید : ۵۸۴۳۷-۰۲۱ (۳۰ خط ویژه)

راد پایپ وارد کننده و تامین کننده تجهیزات پایپینگ

شیر بال ولو پنوماتیک | انواع، قیمت و مزایا

شیر بال ولو پنوماتیک | انواع، قیمت و مزایا
شیر بال ولو پنوماتیک

شیر بال ولو پنوماتیک | انواع، قیمت و مزایا

فهرست عناوین

پنوماتیک اصطلاحی است که شاید برای اکثر افراد عادی ناآشنا باشد اما هر صنعتگری این نام را به خوبی می شناسد. کاربرد شیر بال ولو پنوماتیک و در مجموع سیستم پنوماتیک در دهه اخیر در ابزار و دستگاه های صنعتی پیشرفت چشمگیری داشته است. این سیستم و استفاده از آن در صنعت و ابزارهای آن، با محقق کردن هدف کنترل ابزارآلات، محور تولید و بسته بندی همراه بوده است. در دنیای کنونی، سیستم و چرخه کنترل برقی و پنوماتیک در تمام اماکن تجاری مشهود بوده و رقابت سخت و فشرده ای میان آن ها برقرار شده است. اگر قصد خرید بال ولو را دارید تا پایان مقاله با ما همراه باشید تا با شیر بال ولو پنوماتیک بیشتر آشنا شوید.

انواع بال ولو پنوماتیک استیل

بال ولوهای استیل از خانواده ابزار آلات هستند که در سیستم لوله کشی، مسئولیت قطع و وصل کردن جریان سیالات و گازها را به عهده دارند. این بال ولوها از طریق مختلف تحت کنترل هستند و مدیریت می شوند:

  • کنترل برقی
  • کنترل دستی
  • کنترل پنوماتیک

بال ولو پنوماتیک استیل بر روی بدنه خود شیرهایی دارد که کار و وظیفه خود یعنی قطع و وصل کردن جریان های مایع و گاز را با کمک این شیرها تنظیم و کنترل می کنند. ویژگی بال ولوهای پنوماتیک استیل شامل:

  • میزان بالای مقاومت شیر بال ولو پنوماتیک در دمای ۵۰ درجه زیر صفر و ۱۵۰ درجه بالای صفر
  • مقاومت بسیار بالا در برابر خوردگی های سطحی و آسیب های حفره ای و عمیق
  • قدرت بالا و مقاومت عالی در برابر جریان مایعات اسیدی

مزایای شیرهای بال ولو توپی

یکی از مزایای مهم این نوع شیرآلات، سهولت تعمیر آن ها است. بدنه این گروه از شیرها با کمک و استفاده از روش های جوشکاری به هم وصل می شوند و پس از وصل شدن، یک ساختار و ظاهر یک تکه و یکنواخت ایجاد می شود. تعمیر برخی از شیرهای توپی در بعضی موارد با دشواری و مشقت همراه است. از دیگر مزایای شیر بال ولو پنوماتیک سادگی در کار مونتاژ و دمونتاژ و مقرون به صرفه بودن آن است.

بهره مندی از عمری طولانی و مقاومت بالا در برابر فشار زیاد، بر مزیت های این شیرآلات می افزاید. فاکتور طولانی بودن عمر باعث می شود این شیرها قابلیت به کارگیری و استفاده در خطوط و کانال های انتقال در زیر زمین را داشته باشند.

میزان دوام بالا در این نوع شیرها به چه صورت است؟میزان دوام بالا در این نوع شیرها به چه صورت است؟

کاربرد ابزار و شیر بال ولو پنوماتیک

در قسمت های بالاتر به وظیفه مهم و اصلی شیرآلات بال ولو و قطع و وصل کردن جریان سیالات توسط آن ها اشاره شد. اما باید در نظر گرفت که این جریانات در چه محیط ها و چه نوع دستگاه هایی وجود دارد تا بتوان به مهم ترین موارد استفاده آن اشاره کرد. استفاده های اصلی و اساسی این شیرآلات در صنعت است عبارتند از:

  • به کار بردن و تعبیه شیرآلات پنوماتیک از جنس استیل در موتورهای هوایی
  • استفاده از شیر بال ولو پنوماتیک در دستگاه های دندانپزشکی و انواع دستگاه های بیمارستانی
  • بهره گیری از این نوع شیر در ابزار و ماشین آلات حفاری در معادن و دستگاه های سوخت و ساز در این زمینه
  • بهره گیری از آن ها در کمپرسورهای CNG و کمپرسورهای سیلندری

فروش تخصصی شیر آلات پنوماتیکفروش تخصصی شیر آلات پنوماتیک

کلام آخر

به طور کلی شیر بال ولو پنوماتیک را می توان یک قسمت کنترل و نظارت دانست که با ایجاد نیرو سبب دستکاری مسیر و اتصال هوا می شود و باید گفت که شیرهای کنترل بزرگ ترین دسته شیرهای پنوماتیک، جهت کنترل هوا می باشند.

بال ولو پنوماتیک از تنوع بسیاری برخوردار است. برای مثال این تنوع شامل تک کاره با فنر برگشتی و دو کاره است که از چرخش ۹۰ درجه ای، ۱۲۰ و ۱۸۰ درجه ای برخوردارند. برای خرید شیر بال ولو پنوماتیک بهتر است ابتدا نوع استفاده را مشخص کرده و سپس برای گرفتن راهنمایی و مشاوره به یک فرد متخصص و آشنا به این ابزارها و سیستم لوله کشی مراجعه کرد. لازم به ذکر است در هنگام خرید این ابزارآلات، به فروشگاه های معتبر مراجعه کنید و حتما از فروشنده تقاضای ارائه و اعطای گواهی نمایندگی را داشته باشید.

شیرآلات صنعتی و کاربرد و تاثیر آن ها در انتقال نفت و گاز در صنایع پتروشیمیشیرآلات صنعتی و کاربرد و تاثیر آن ها در انتقال نفت و گاز در صنایع پتروشیمی

محصولات مرتبط:

شیر برقی هانتر

شیر برقی آبیاری

مقالات مرتبط:

۰ تا ۱۰۰ آنچه باید از شیر توپی بدانید

عوامل موثر بر قیمت شیر فلکه کشویی چدنی فلنج دار

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

پربازدیدترین مقالات

مشاوره رایـگان

اگر پروژه‌ای دارید،
با خیال راحت به ما بسپارید…

تلفن: ۵۸۴۳۷-۰۲۱ (۳۰ خط ویژه)