راد پایپ وارد کننده و تامین کننده تجهیزات پایپینگ

با ما در تماس باشید : ۵۸۴۳۷-۰۲۱ (۳۰ خط ویژه)

۰۲۱-۵۸۴۳۷

info@radpipe.ir

شنبه تا ۵شنبه

ساعات کاری ۰۹:۰۰ تا ۱۸:۰۰

تهران، خیابان شریعتی

بالاتر از تقاطع مطهری، پلاک ۵۵۶

با ما در تماس باشید : ۵۸۴۳۷-۰۲۱ (۳۰ خط ویژه)

راد پایپ وارد کننده و تامین کننده تجهیزات پایپینگ

تأثیر انواع اتصالات بر قیمت اتصالات ساختمانی

تأثیر انواع اتصالات بر قیمت اتصالات ساختمانی
قیمت اتصالات ساختمانی

تأثیر انواع اتصالات بر قیمت اتصالات ساختمانی

فهرست عناوین

به طور کلی قیمت اتصالات ساختمانی متناسب با نوع اتصالات، متغیر بوده و دارای گستره متفاوتی می‌باشد. اتصالات در ساختمان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده و نقش مؤثری در حفظ و نگهداری سازه‌ها ایفا می‌کند. از طرفی اتصالات ساختمانی در انواع گوناگونی دسته‌بندی می‌شوند که انتخاب هرکدام، ملزم به شناخت نوع اتصال می‌باشد.

بررسی انواع اتصالات لوله‌کشی ساختمانی

1. اتصالات مغزی:

از اتصالات مغزی در حقیقت به منظور اتصال دو قطعه برای لوله کشی مورد استفاده قرار گرفته و تأثیر بسیاری بر قیمت اتصالات ساختمانی می گذارد. همچنین مغزی ها لوله‌های کوچک و ظریفی هستند که از هر دو طرف بسته بوده و موجب مقاوم سازی اتصال بین دو لوله می‌شود. از طرفی این نوع اتصالات در موارد دیگری از جمله تغییر دادن قطر لوله‌ها نیز مورد استفاده قرار گرفته و با استفاده از آن می‌توان دو لوله با قطرهای متفاوت را به هم وصل کرد.

2. مهره ماسوره:

مهره ماسوره یکی از پرکاربردترین نوع اتصالات بوده و قیمت اتصالات ساختمانی برای این نوع مهره، نسبتاً بالاتر می‌باشد. همچنین طراحی این مهره به شکل سه‌تکه انجام شده و هر قسمت دارای کاربرد جداگانه‌ای می‌باشد.

3. درپوش لوله:

یکی از ساده‌ترین نوع اتصالات ساختمانی، درپوش لوله است که به منظور انسداد لوله را با قطر کم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

4. بوشن:

بوشن‌ها نیز یکی دیگر از پرکاربردترین نوع اتصالات بوده و با توجه به طراحی منحصر به فرد، تأثیر بسیاری بر قیمت اتصالات ساختمانی می‌گذارد. همچنین از بوشن‌ها در حقیقت برای اتصال لوله‌هایی که دارای شیارهای داخلی هستند استفاده می‌شود.

کاربرد بوشن‌ها در اتصالات لوله‌ایکاربرد بوشن‌ها در اتصالات لوله‌ای

بررسی اتصالات فاضلاب ساختمانی

1. اتصالات سه‌راهی:

اتصالات سه‌راهی در مصارف ساختمانی بسیار کاربردی بوده و در همه سیستم‌های فاضلاب مورد استفاده قرار می‌گیرند. همچنین وظیفه اصلی این نوع اتصالات ایجاد انشعاب فرعی در مسیر اصلی و انتقال آب به نواحی مختلف ساختمان می‌باشد. همچنین قیمت اتصالات ساختمانی برای این دسته از اتصالات نسبتاً بالاتر بوده و دارای انواع مختلفی هستند از جمله:

الف) تبدیلی: از این اتصالات به منظور ایجاد انشعاب برای لوله‌هایی با قطر یکسان استفاده می‌شود.

ب) قائم: از این نوع اتصالات به منظور ایجاد انشعاب برای لوله‌هایی که دارای زاویه 90 درجه هستند استفاده می‌شود.

ج) 45 درجه: از این نوع اتصالات به منظور ایجاد انشعاب برای لوله‌هایی که دارای زاویه 45 درجه هستند استفاده می‌شود.

2. اتصالات چهار راهی:

اتصالات چهارراهی نیز مانند اتصالات سه‌راهی برای ایجاد انشعاب فرعی مورد استفاده قرار گرفته و قیمت اتصالات ساختمانی برای آنها بالاتر می‌باشد ولی این نوع اتصالات، قابلیت افزایش تعداد انشعاب را نیز دارند.

3. اتصالات زانویی:

از اتصالات زانویی به منظور تغییر مسیر لوله‌ها با قطرهای مختلف استفاده شده و قابلیت تغییر مسیر در زوایای 45 و 90 درجه را نیز دارند.

بررسی اتصالات ساختمانی

1. اتصالات مانیسمان:

اتصالات مانیسمان در حقیقت از نوع اتصالات فلزی بوده و با استفاده از لوله‌های درزدار به صورت جوشی متصل می‌شوند. همچنین اتصالات مانیسمان با توجه به داشتن آلیاژ استاندارد، در دما و فشار بالا مورد استفاده قرار می‌گیرد. از طرفی این دسته از اتصالات دارای ضخامت‌های مختلفی بوده و قیمت اتصالات ساختمانی برای آنها متفاوت می‌باشد.

2. اتصالات سیاه درز دار:

اتصالات سیاه درزدار نیز مانند اتصالات مانیسمان به صورت جوشی مورد استفاده قرار می‌گیرد ولی فرایند ساخت آن متفاوت می‌باشد. همچنین بدنه این نوع اتصالات دارای مقاومت کمتری بوده و برای دما و فشار پایین‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرد. از طرفی قیمت اتصالات ساختمانی برای اتصالات درزدار پایین‌تر از اتصالات مانیسمان می‌باشد.

3. اتصالات دنده‌ای گالوانیزه:

این دسته از اتصالات با استفاده از لوله‌های گالوانیزه انجام شده و در مکان‌هایی که دارای رطوبت بالاتری هستند مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کاربرد اتصالات مانیسمانکاربرد اتصالات مانیسمان

کلام آخر

بنابراین با توجه به گستردگی انواع اتصالات، قیمت اتصالات ساختمانی برای هر کدام از اتصالات متفاوت می‌باشد. به طور کلی اتصالات ساختمانی در موارد متفاوتی از جمله فاضلاب، لوله‌کشی، برق، سازه ای و… استفاده شده و استحکام سازه مورد نظر را افزایش می‌دهد.

محصولات مرتبط:

تبدیل جوشی مانیسمان

زانو مانیسمان

مقالات مرتبط:

آشنایی با لوله مانیسمان و کاربردهای آن

معرفی انواع اتصالات جوشی گاز

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

پربازدیدترین مقالات

مشاوره رایـگان

اگر پروژه‌ای دارید،
با خیال راحت به ما بسپارید…

تلفن: ۵۸۴۳۷-۰۲۱ (۳۰ خط ویژه)