راد پایپ وارد کننده و تامین کننده تجهیزات پایپینگ

با ما در تماس باشید : ۵۸۴۳۷-۰۲۱ (۳۰ خط ویژه)

021-58437

info@radpipe.ir

شنبه تا ۵شنبه

ساعات کاری ۰۹:۰۰ تا ۱۸:۰۰

تهران، خیابان شریعتی

بالاتر از تقاطع مطهری، پلاک ۵۵۶

با ما در تماس باشید : ۵۸۴۳۷-۰۲۱ (۳۰ خط ویژه)

راد پایپ وارد کننده و تامین کننده تجهیزات پایپینگ

بررسی عوامل تاثیر گذار بر قیمت شیرآلات صنعتی

بررسی عوامل تاثیر گذار بر قیمت شیرآلات صنعتی
قیمت شیرآلات صنعتی

بررسی عوامل تاثیر گذار بر قیمت شیرآلات صنعتی

فهرست عناوین

مقدمه

قیمت شیرآلات صنعتی بر اساس ویژگی ها و توانایی های آن تعیین می شود. در این مطلب به بررسی ویژگی های شیرآلات صنعتی می پردازیم. شیرها در دستگاه های مکانیکی جریان و فشار مایعات و گازها را در یک سیستم کنترل می کنند. آن ها همچنین به عنوان تنظیم کننده شناخته می شوند و در طیف گسترده ای از برنامه ها استفاده می شوند.

شیرها از نظر اندازه، طراحی، عملکرد و توانایی بسیار متفاوت هستند. روش های مختلفی برای طبقه بندی سوپاپ ها از جمله مکانیزم کنترل و عملکرد سوپاپ وجود دارد.

تعیین قیمت شیرآلات صنعتی بر اساس نوع شیر
تعیین قیمت شیرآلات صنعتی بر اساس نوع شیر

شیرآلات صنعتی

عملکرد شیر سوپاپ ها بخش مهمی از بسیاری از ماشین های مورد استفاده روزانه هستند و می توانند عملکرد های مختلفی را انجام دهند. سه عملکرد متداول سوپاپ شامل توقف و شروع جریان، کنترل جریان است. شیرهای توقف یا استارت برای سیستم هایی که نیازی به جریان گاز ندارند استفاده می شود. شیر برای باز شدن جریان باز می شود و برای توقف جریان بسته می شود. به دلیل قیمت شیرآلات صنعتی، انتخاب این شیرآلات باید با دقت و بررسی کامل صورت گیرد.

مسیر دارای شیرآلات صنعتی متناسب با کاربرد
مسیر دارای شیرآلات صنعتی متناسب با کاربرد

نحوه عملکرد شیرالات صنعتی

به طور کلی، بدنه که اولین مرز فشار یک سوپاپ است در برابر بارهای فشار سیال ناشی از اتصال لوله مقاومت می کند. لوله های ورودی و خروجی را از طریق اتصالات رزوه دار، پیچ دار یا جوش داده شده دریافت می کند. سپس تریم حرکت های اساسی و کنترل جریان را ممکن می سازد. بعد از آن دیسک بسته به موقعیت خود اجازه می دهد، جریان را قطع یا متوقف کند. هنگامی که مسیر با دیسک بسته می شود تا جریان را متوقف کند، میل سوپاپ حرکت لازم را برای باز یا بسته شدن شیر انجام می دهد. جنس هرکدام از اجزای شیر بر قیمت شیرآلات صنعتی تاثیر می گذارد.

به طور خلاصه می توان عملکرد شیر را به این صورت در نظر گرفت؛ شیر کار قطع جریان و وصل جریان و همچنین کاهش جریان و یا افزایش جریان را انجام می دهد. شیر امکان کنترل جهت جریان را ایجاد می کند و همچنین تنظیم جریان را بر عهده دارد. شیر امکان کاهش فشار و یا امکان تنظیمات برای فشاری معین در مسیر لوله ها را دارد.

انواع شیرآلات صنعتی برای کاربردهای مختلف
انواع شیرآلات صنعتی برای کاربردهای مختلف

تعداد بسیاری از شیرآلات صنعتی طرح ها و مدل های متنوع در بازار موجود است که قیمت شیرآلات صنعتی با یک دیگر متفاوت است. شیر های صنعتی دارای قسمت های مهمی است و انتخاب این که چه نوع شیرآلاتی در خطوط لوله قرار گیرد بسیار مهم می باشد همچنین انتخاب دقیق جنس شیرآلات با توجه به کاربردی که از آن انتظار می رود از اهمیت بسیار زیادی دارد.

انواع شیرآلات به کار رفته در کارخانه ها
انواع شیرآلات به کار رفته در کارخانه ها

اجزای شیرآلات صنعتی

 اجزای سوپاپ شیرها می توانند از نظر اندازه و طراحی بسیار متفاوت باشند. اما چندین جزء اساسی برای عملکرد سوپاپ وجود دارد.  به طور کلی همه شیرآلات صنعتی شامل اجزایی به شرح زیر شامل بدنه، تریم (اجزای داخلی)، بونت و دیسک است.

اجزای شیرآلات
اجزای شیرآلات

بدنه:

بدنه شیر قطعات را در کنار هم نگه می دارد. انتهای آن برای اتصال به لوله یا تجهیزات موجود در سیستم طراحی شده است و عموماً به لبه یا سوکت جوش داده شده و با فلنج ساخته می شوند. بدنه اولین مرز فشاری است که با محیط اطراف و سیستم های اطراف در تماس است. هنگام انتخاب مواد بدنه، محیط مهم است و بر اساس بودجه موجود و قیمت شیرآلات صنعتی باید مورد مد نظر را انتخاب کرد.

تریم:

تریم مسئول حرکات اساسی و ویژگی های کنترل جریان سوپاپ است.

بونت:

بونت حالت کاور بدنه شیر را دارد و دومین بخش مهم در شیرآلات است که همراه بدنه فشار را تحمل می کند.

انتخاب شیرآلات بر اساس جنس، کاربرد و قیمت شیرآلات صنعتی
انتخاب شیرآلات بر اساس جنس، کاربرد و قیمت شیرآلات صنعتی

نشیمن گاه و دیسک:

در شیرآلات صنعتی قسمت نشیمن گاه شیر و دیسک در شیرهای صنعتی وظیفه قطع کردن جریان یا وصل کردن آن را انجام می دهند. هنگامی که دیسک بسته شود، مسیر زیر فشار قرار می‌گیرد. نشیمن گاه مکانی برای دیسک تعبیه می کند تا امکان این را داشته باشد که جریان را قطع کند.

ساقه یا استم شیرآلات صنعتی:

استم وظیفه به حرکت در آوردن دیسک، به منظور بستن شیر یا باز کردن شیرآلات صنعتی را دارد.

 

جمع­ بندی

شیرآلات صنعتی بسیار پرکاربرد هستند و کیفیت و طول عمر قطعات بسیار مهم است. مجموعه راد پایپ تأمین کننده و وارد کننده تجهیزات پایپینگ، انواع شیرآلات صنعتی را با بهترین کیفیت فراهم آورده است. ویژگی های مختلفی بر قیمت شیرآلات صنعتی تاثیر گذار است و در مجموعه راد پایپ شما بهترین شیرآلات را با کمترین قیمت ممکن می توانید تهیه کنید.

 

اشتراک در
اطلاع از
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

پربازدیدترین مقالات

مشاوره رایـگان

اگر پروژه‌ای دارید،
با خیال راحت به ما بسپارید…

تلفن: ۵۸۴۳۷-۰۲۱ (۳۰ خط ویژه)