راد پایپ وارد کننده و تامین کننده تجهیزات پایپینگ

با ما در تماس باشید : ۵۸۴۳۷-۰۲۱ (۳۰ خط ویژه)

۰۲۱-۵۸۴۳۷

info@radpipe.ir

شنبه تا ۵شنبه

ساعات کاری ۰۹:۰۰ تا ۱۸:۰۰

تهران، خیابان شریعتی

بالاتر از تقاطع مطهری، پلاک ۵۵۶

با ما در تماس باشید : ۵۸۴۳۷-۰۲۱ (۳۰ خط ویژه)

راد پایپ وارد کننده و تامین کننده تجهیزات پایپینگ

مولفه های تعيين کننده قیمت بال ولو بخار

مولفه های تعيين کننده قیمت بال ولو بخار
قیمت بال ولو بخار

مولفه های تعيين کننده قیمت بال ولو بخار

فهرست عناوین

قیمت بال ولو بخار با توجه به المان های مختلفي مشخص می شود. متريال به کار رفته در ساخت، سايز محصول، هزينه تامين مواد اوليه و … تنها بخشی از مولفه های تاثير گذار در قيمت تمام شده بال ولو بخار هستند. بال ولو بخار يکی از انواع شيرهای توپی است که برای قطع و وصل دبی بخار و گاز مورد استفاده قرار می گيرد. در ساختار اين محصول يک گوی تعبيه شده است که در مرکز آن يک حفره بزرگ وجود دارد.

مولفه های مختلفی در تعيين قیمت بال ولو بخار موثر هستند.

مولفه های مختلفی در تعيين قیمت بال ولو بخار موثر هستند.

هنگامی که شیر در حالت باز است، حفره در نظر گرفته شده برای عبور جریان سیال با مسير لوله هم راستا خواهد بود در نتيجه سیال مورد نظر به راحتی از مسير عبور می کند. دریچه با چرخاندن گوی کروی به میزان 90 درجه بسته خواهد شد. در اين حالت حفره درون گوی، عمود بر مسير جریان قرار می گيرد و جریان را متوقف می کند.

مزايای به کارگيری بال ولو بخار

قیمت بال ولو بخار متناسب با عملکرد و کارايی آن است. استفاده از اين محصول مزايای قابل توجهی را براي مصرف کننده ايجاد می کند. اين محصول دارای ويژگي منحصر به فرد عملکرد يک به چهارم باز و بسته بودن مجرای گوی است و به دليل برخورداری از ساختار يکپارچه در توليد، نيازمند کنترل مستمر و روانکاوی قطعات نيست.

سرعت بالاي قطع و وصل کردن دبی سيالات نيز مزيت قابل توجه بال ولو ها به شمار می آيد. همچنين در صورت نياز به تغيير مسير در جريان ماده سيال، اين عمل به سهولت و در کمترين زمان ممکن قابل اجرا خواهد بود. زيرا گشتاور در نظر گرفته شده برای اين محصول در سطح پايينی قرار دارد.

قیمت بال ولو بخار در مقايسه با ساير شيرها پايين تر است و در نتيجه در زمان وجود محدوديت در تامين هزينه، استفاده از اين محصول قابل قبول خواهد بود. نصب آسان و بهره وری راحت، از مزايای ديگر شير توپی بخار است که مورد توجه مصرف کنندگان قرار دارد.

انواع مختلف شير توپی گاز و بخار

انواع مختلف شير توپی گاز و بخار

از آنجا که از شيرهاي توپی در مواردی که سيال موجود داراي ناخالصی است، استفاده می شود، به کارگيری اين محصولات در سطح گسترده ای صورت می گيرد. بال ولوها به دليل تامين ايمنی خوب در حين کار بسيار قابل اعتماد هستند.

اجزای تشکيل دهنده بال ولو بخار

اجزای تشکيل دهنده بال ولو ها و کيفيت آن ها، مولفه هايی هستند که نقش مهمی در تعيين قیمت بال ولو بخار دارند. به طور کلی شيرآلات توپی دارای اجزاي مشترکی هستند که عبارتند از: بدنه، بونت، نشیمنگاه، توپی، واشر، درزگیر، آب بند، پیچ و مهره، محور، واشر و بوش آب بند. واضح است که متريال به کار گرفته شده در ساخت هر قطعه نقش به سزايی در قيمت تمام شده محصول خواهد داشت.

همچنين شيرهای توپی از نظر فرم بدنه و ساختمان آن نيز دارای دسته بندی های مختلفی هستند که می توانند در تعيين قیمت بال ولو بخار موثر باشند. بدنه بال ولو می تواند تمام جوش و يا چند تکه باشد. به علاوه انواع ورود از بالا و ورود از پايين نيز دو نوع ديگر فرم ساختمان بدنه در بال ولو ها هستند.

شيرهای توپی فرم های بدنه مختلفی دارند.

شيرهای توپی فرم های بدنه مختلفی دارند.

جمع بندی و نتيجه گيری

بال ولو يا شيرهای توپی ابزاری هستند که براي قطع و وصل جريان سيالات مورد استفاده قرار می گيرند. اين محصولات انواع گوناگونی دارند. بال ولو بخار نيز يکي از انواع پرکاربرد شيرهای توپی است. شيرهای توپی بخار کاربردهای گسترده ای دارند و با توجه به متريال به کار رفته در ساخت آن ها، قیمت بال ولو بخار متغير می باشد.

ساختار شيرهای توپی متشکل از يک گوی مدور حفره دار است که به وسيله تغيير جهت اين گوی، جريان سيال کنترل می شود. چنانچه اهرم در راستای لوله مربوط به سيال قرار گيرد، مسير جريان باز خواهد بود. برای بستن مسير دبي سيال، کافی است اهرم به ميزان 90 درجه گردش نمايد. در اين حالت چرخش گوی در درون بال ولو، سبب مسدود شدن جريان می گردد. بال ولو بخار ابزاری ايمن و قابل اعتماد است و از نظر اقتصادی نيز استفاده از آن مقرون به صرفه می باشد.

محصولات مرتبط:

شیر توپی فولادی

شیر توپی اوریون

مقالات مرتبط:

هر آنچه که باید در مورد قیمت شیرآلات موتور خانه و انواع آن بدانید

ابزار دقيق بال ولو استیل

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

پربازدیدترین مقالات

مشاوره رایـگان

اگر پروژه‌ای دارید،
با خیال راحت به ما بسپارید…

تلفن: ۵۸۴۳۷-۰۲۱ (۳۰ خط ویژه)