راد پایپ وارد کننده و تامین کننده تجهیزات پایپینگ

با ما در تماس باشید : ۵۸۴۳۷-۰۲۱ (۳۰ خط ویژه)

021-58437

info@radpipe.ir

شنبه تا ۵شنبه

ساعات کاری ۰۹:۰۰ تا ۱۸:۰۰

تهران، خیابان شریعتی

بالاتر از تقاطع مطهری، پلاک ۵۵۶

با ما در تماس باشید : ۵۸۴۳۷-۰۲۱ (۳۰ خط ویژه)

راد پایپ وارد کننده و تامین کننده تجهیزات پایپینگ

خرید و قیمت ورق کلینگریت به همراه راهنمای کامل

خرید و قیمت ورق کلینگریت به همراه راهنمای کامل
تنوع مدل و قیمت ورق کلینگریت

خرید و قیمت ورق کلینگریت به همراه راهنمای کامل

فهرست عناوین

ورق یا واشر نسوز کاربرد گسترده ای در صنایع مختلف دارد. ورق کلینگریت یکی از پرکاربردترین محصولات نسوز است. مواد سازنده این ورق پودر آزبست و به همراه ترکیبات رزین لاستیکیSBR ، NBR و NR است که سبب انعطاف مناسب ورق می شود. کلینگر تولید کننده معروف ورق های نسوز می باشد. از این رو این ورق ها با نام ورق کلینگریت شناخته می شوند. در ادامه به معرفی بیشتر این محصول و نحوه خرید و قیمت ورق کلینگریت می پردازیم.

آیا می دانید ورق کلینگریت چه کاربردی دارد؟

ورق کلینگریت (klingerit Sheet)  از مهمترین و پرفروش ترین مواد مصرفی نسوز است. ورق واشر نسوز نام تخصصی این محصول است.کارخانه های مختلفی همچون فرنزلیت، کلینگر، تومبو، بروگمن و… این محصول کاربردی را تولید می کنند. شاید معروف ترین آن ها برند کلینگر باشد که ورق های نسوز را اغلب با نام آن می شناسند. استحکام و انعطاف ورق ها حرف اول را در کارایی و قیمت ورق کلینگریت می زند. وجود آزبست در ترکیبت سازنده موجب استحکام، تحمل حرارتی و آب بندی واشر کلینگریت نسوز می شود. اما آزبست ماهیت شکنندگی نیز به همراه دارد که افزودن ترکیبات لاستیکی موجب انعطاف پذیری مناسب ورق می شود. از این رو طیف استفاده از ورق نسوز بسیار گسترده است. به عنوان مثال در ساخت آب بند یا واشر از این ورق استفاده می شود.

 محدوده حرارتی قابل تحمل برای این ورق های نسوز، معمولا بین 100 تا 650 درجه سانتی گراد می باشد. که در انواع مختلف آن، متفاوت است. همواره رقابت بین برند های تولیدکننده در بهبود میزان تحمل حرارتی و انعطاف و تناسب قیمت ورق کلینگریت است.

ورق های کلینگریت نسوز

تنوع ورق نسوز کلینگریت در صنایع

جهت بهبود کارایی ورق های نسوز، تولید کنندگان ترکیبات و ساختار متفاوتی ایجاد می کنند. ورق نسوز کلینگریت بر اساس داشتن سیم، به دو دسته کلی سیم دار و بدون سیم تقسیم می شود. همچنین بر اساس ترکیبات سازنده از جمله گرافیت در نهایت به 4 دسته تقسیم می شوند که عبارتند از:

  • ورق نسوز کلینگریت بدون سیم

این محصول از متداول ترین نوع ورق های نسوز است که مواد تشکیل دهنده آن را در بالا شرح دادیم. تحمل حرارتی این ورق 550 درجه سانتیگراد گزارش شده است. معمولا در ساخت این ورق از روغن سیلیکون استفاده می کنند. روغن سیلیکون تحمل حرارتی پودر آزبست را افزایش داده و از پخش پودر جلوگیری می کند. این ورق در ضخامت های مختلف تولید می شود که در قیمت ورق کلینگریت موثر است.

  • ورق نسوز کلینگریت سیم دار

برای بهبود محصول، لایه هایی از سیم (معمولا از جنس اینکونل) به شکل تار وپود در ساخت واشر کلینگریت سیم دار به کاربرده شد. این ترکیب باعث انعطاف بیشتر و افزایش تحمل حرارتی تا 580 درجه سانتیگراد شد.

  • ورق نسوز کلینگریت گرافیتی بدون سیم

در ساخت این محصول علاوه بر مواد اولیه اصلی از گرافیت استفاده می شود. گرافیت ماده ای نرم است که خاصیت استحکام بیشتر به ورق می بخشد، تحمل دمایی آن را تا 600 درجه سانتی گراد افزایش داده و در محافظت از پودر آزبست نقش موثری دارد.

  • ورق نسوز کلینگریت بدون گرافیتی سیم دار

قیمت ورق کلینگریت با افزایش استحکام و کارایی آن افزایش می یابد. در این کاغذ نسوز، دو طرف ورق با سیم پوشانده شده است. سطح ورق ها کاملا به ماده گرافیت آغشته شده است. این ورق بیشترین استحکام و تحمل دمایی را نسبت به سایر ورق ها دارد. دمایی که تحمل می کند در محدوده 100- تا 550 بر روی سطح خود لایه ای از گرافیت دارد که وجود آن سبب شده تا حرارت بیشتری نسبت به نمونه بی سیم خود تحمل کند. تحمل حرارتی این ورق از منفی  100 تا 650  درجه سانتیگراد است.

برای دریافت مشاوره، خرید و استعلام قیمت با شرکت رادپایپ در ارتباط باشید.

ورق نسوز در کجا کاربرد دارد؟

تمام مدل های ورق نسوز در صنایع مختلف بطور گسترده ای کاربرد دارند. در ادامه چند مورد از کاربرد این ورق ها آورده شده است.

 ساخت آب بندها، استفاده در بندر، سکوهای نفتی و تجهیزات دریایی

عایق بندی سیستم های حرارتی، سیستم های بخار و آب داغ

استفاده در الکل، اسیدها و مواد نفتی

سفارش و خرید ورق کلینگریت
سفارش و خرید ورق کلینگریت

جمع بندی

ورق کلینگریت با توجه به گسترگی کاربرد در 4 دسته مختلف تولید می شود. برای انتخاب ورق نسوز مناسب باید نیازمندی های صنعتی بررسی شوند و سپس اقدام به خرید نمایید. برای این کار می توانید با متخصصین رادپایپ در ارتباط باشید. تا با دریافت مشاوره بهترین محصول با مناسب ترین قیمت ورق کلینگریت را خریداری کنید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

پربازدیدترین مقالات

مشاوره رایـگان

اگر پروژه‌ای دارید،
با خیال راحت به ما بسپارید…

تلفن: ۵۸۴۳۷-۰۲۱ (۳۰ خط ویژه)

enemad-logo