راد پایپ وارد کننده و تامین کننده تجهیزات پایپینگ

با ما در تماس باشید : ۵۸۴۳۷-۰۲۱ (۳۰ خط ویژه)

۰۲۱-۵۸۴۳۷

info@radpipe.ir

شنبه تا ۵شنبه

ساعات کاری ۰۹:۰۰ تا ۱۸:۰۰

تهران، خیابان شریعتی

بالاتر از تقاطع مطهری، پلاک ۵۵۶

با ما در تماس باشید : ۵۸۴۳۷-۰۲۱ (۳۰ خط ویژه)

راد پایپ وارد کننده و تامین کننده تجهیزات پایپینگ

شیر پروانه‌ ای فلنج ‌دار و کاربردهای آن

شیر پروانه‌ ای فلنج ‌دار و کاربردهای آن
11

شیر پروانه‌ ای فلنج ‌دار و کاربردهای آن

فهرست عناوین

یکی از انواع شیرهای پروانه‌ ای که امروزه بسیار پرطرفدار است و افراد زیادی علاقه‌مند به خرید و استفاده از آن هستند شیر پروانه‌ ای فلنج ‌دار می‌باشد. این شیر خود دارای انواع مختلفی است که هر یک کاربردهای خاصی دارند و مزایایی را به شما ارائه می‌دهند.

اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که علاقه‌مند به آشنایی بیشتر با این شیرها و کاربردهای آن هستید و یا این که قصد خرید شیرهای پروانه‌ای فلنج‌دار را دارید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما با ما در این مطلب همراه باشید.

شیر پروانه‌ ای فلنج ‌دار

اگر شما هم تجربه‌ای در زمینه کار در پالایشگاه‌ها و یا کارخانه‌های صنعتی را داشته باشید حتما تا به حال نام شیرهای پروانه ‌ای فلنج‌ دار را شنیده‌اید. این شیرها یکی از انواع مختلف شیرهای پروانه ‌ای می‌باشند که کاربردهای خاصی دارند و بیشتر در پالایشگاه‌ها و کارخانه‌های صنعتی مورداستفاده قرار می‌گیرند. یکی از ویژگی‌های بسیار مهم این شیرها این است که طول عمر بالایی دارند و همین عامل نیز باعث می‌شود تا خرید و استفاده از آنها از نظر اقتصادی کاملا به‌صرفه باشد.

این شیرهای پروانه ‌ای از بخش‌های مختلفی تشکیل شده‌اند که دیسک آنها یکی از مهم‌ترین بخش‌های آن به شمار می‌آید. نکته مهم دیگری که باید درباره این شیرها بدانید این است که شیرهای پروانه ‌ای فلنج‌ دار معمولا در ابعاد بزرگتر پرفروش می‌باشند چرا که اصلی‌ترین کاربرد آنها در کارخانه‌های بزرگ صنعتی است. معمولا در این شیرهای فلنج‌ دار شما شاهد آن هستید که فلکه اصلی به میله گرداننده متصل شده است و همین عامل نیز باعث عملکرد بسیار خوب این شیرها می‌شود. مکانیزم و کارکرد فوق‌العاده شیرهای فلنج ‌دار را نیز می‌توان یکی دیگر از ویژگی‌های مهم این شیرهای پروانه‌ای دانست.

مورد‌استفاده در کارخانه‌جات

مکانیزم شیرهای پروانه ‌ای فلنج‌ دار

شیر پروانه‌ ای فلنج ‌دار دارای سه نوع مکانیزم است که هر یک از آنها دارای کارکرد و کاربردهای خاص خود می‌باشند و ویژگی‌های خاصی را به شما ارائه می‌دهند. شیرهای پروانه ‌ای فلنج ‌دار دستی یکی از انواع این شیرها هستند که مکانیزم و عملکرد آنها همانطور که از نامشان پیداست دستی است. شیرهای پنوماتیکی و اتوماتیک نیز از دیگر انواع شیرهای پروانه ‌ای فلنج‌ دار می‌باشند که مکانیزم خاص خود را دارا هستند.

چرخ دنده یکی از مهم‌ترین بخش‌های شیرهای پروانه ‌ای فلنج ‌دار به شمار می‌آید که به‌راحتی می‌توان با آزاد کردن اهرمی که در آن قرار دارد با این شیرها کار کرد. یکی از نکات بسیار مهمی که باید درباره این نوع شیرها بدانید این است که می‌توان با استفاده از آنها سرعت جریان سیال را به حداکثر رساند و از این قابلیت شیرهای پروانه ‌ای فلنج ‌دار نهایت استفاده را برد.

کاربردهای شیر پروانه‌ ای فلنج ‌دار

برخی از مهم‌ترین کاربردهای شیرهای پروانه ‌ای فلنج ‌دار

شیر پروانه‌ ای فلنج ‌دار امروزه در بسیاری از صنایع مختلف که نیاز به کنترل سیالات در آنها احساس می‌شود مورداستفاده قرار می‌گیرد و کاربردهای زیادی دارد. پالایشگاه‌ها و مجتمع‌های پتروشیمی از جمله مهم‌ترین مراکزی هستند که در آنها از شیرهای پروانه ‌ای فلنج ‌دار بسیار بزرگ استفاده می‌شود تا جریان سیالات را کنترل کنند. به عنوان مثال فرض کنید که شما قصد دارید سرعت جریان سیالات را در داخل لوله‌های بسیار بزرگ کنترل کنید، در چنین شرایطی می‌توانید به‌راحتی هرچه تمام از شیرهای پروانه ‌ای فلنج ‌دار استفاده کرده و هم به‌صورت دستی و هم به‌صورت اتوماتیک این سیالات را کنترل کنید.

کارخانه‌های صنعتی و همینطور بسیاری از پروژ‌ه‌های آبرسانی نیز از دیگر مواردی هستند که در آنها نیاز شدیدی به استفاده از شیرهای پروانه‌ای فلنج‌دار احساس می‌شود. در پروژه‌های آب‌رسانی برای کنترل جریان آب حتما باید از شیرهای بزرگ پروانه ‌ای فلنج ‌دار استفاده شود. شاید برای شما جالب باشد که بدانید امروزه در بسیاری از نیروگاه‌های کشور نیز از این شیرها استفاده شده و از مزایای این شیرها بهره‌مند می‌شوند. تاسیسات دریایی نیز آخرین مورد از مراکزی می‌باشند که در آنها از شیرهای پروانه ‌ای فلنج ‌دار استفاده می‌شود تا بتوانند جریان آب را کنترل کنند.

بدنه شیر پروانه‌ ای فلنج ‌دار

آشنایی با بدنه شیر پروانه‌ ای فلنج ‌دار

اگر با شیرهای پروانه‌ ای فلنج‌ دار آشنایی داشته باشید حتما می‌دانید که دیسک‌های این شیرها از جمله مهم‌ترین بخش‌های آن به شمار می‌آیند. دیسک شیرهای پروانه ‌ای فلنج ‌دار معمولا یا از جنس کروم و یا از جنس استیل 316 ساخته می‌شود که دارای مقاومت بسیار بالایی است و در برابر زنگ زدگی نیز می‌تواند مقاومت کند. معمولا بدنه شیرهای پروانه ‌ای فلنج‌ دار از جنس فولاد، چدن یا استیل ساخته می‌شود که تمامی این متریال‌ها مقاومت بالایی در برابر رطوبت دارند.

البته نکته‌ای که درباره این شیرها باید بدانید این است که آب در داخل این شیرها جمع نمی‌شود و همین عامل نیز باعث می‌شود تا این شیرها مقاومت بسیار بالایی در برابر زنگ زدن داشته باشند. بین دیسک و بدنه شیرهای پروانه ‌ای فلنج‌ دار یک لایه از پلاستیک وجود دارد که به‌منظور آب بندی بهتر این شیرها در آن قرار گرفته است. لاستیکی که در این بین قرار می‌گیرد معمولا می‌توان از جنس‌های مختلف ساخته شود.

آشنایی با بدنه شیرهای پروانه ‌ای فلنج دار

مهم‌ترین مزایای استفاده از شیرهای پروانه ‌ای فلنج ‌دار

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های استفاده از این شیرها این است که شما به‌راحتی می‌توانید با استفاده از آنها جریان آب و یا سایر سیالات را تنظیم کنید و دیگر با مشکلات متعددی که در این زمینه وجود دارند مواجه نخواهید شد. سرعت جریان سیالات نیز با استفاده از این شیرها به‌راحتی قابل تنظیم است و هیچ محدودیتی در این زمینه برای شما وجود ندارد. یکی از نکات بسیار مهمی که باید درباره شیر پروانه ‌ای فلنچ‌دار بدانید این است که پروانه این شیرها به‌راحتی و به‌سرعت باز و بسته می‌شود و چرخش دسته آن نیز به‌صورت 90 درجه است که باعث می‌شود تا استفاده کردن از این شیرها بسیار ساده‌تر و راحت‌تر شود.

دریچه‌های پروانه‌ای بدنه‌ای کوتاه دارند که باعث می‌شود تا نصب کردن آنها برای شما ساده‌تر شود و از این جهت استفاده کردن از آنها می‌تواند مفید و کاربردی باشد. معمولا برای مواردی که نیاز به شیرهای بزرگ احساس می‌شود شیرهای پروانه ‌ای فلنچ‌ دار می‌توانند گزینه بهتری نسبت به سایر محصولات مشابه باشند. زمانی که شما نیازمند کار با جریان سنگین مایعات و یا گازهای مایع هستید احتمالا مجبور می‌شوید تا یکی از انواع مختلف شیرهای پروانه‌ای فلنچ‌دار را خریداری کرده و از آن استفاده کنید.

 

محصولات مرتبط :

مقالات مرتبط :

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

پربازدیدترین مقالات

مشاوره رایـگان

اگر پروژه‌ای دارید،
با خیال راحت به ما بسپارید…

تلفن: ۵۸۴۳۷-۰۲۱ (۳۰ خط ویژه)