راد پایپ وارد کننده و تامین کننده تجهیزات پایپینگ

با ما در تماس باشید : ۵۸۴۳۷-۰۲۱ (۳۰ خط ویژه)

۰۲۱-۵۸۴۳۷

info@radpipe.ir

شنبه تا ۵شنبه

ساعات کاری ۰۹:۰۰ تا ۱۸:۰۰

تهران، خیابان شریعتی

بالاتر از تقاطع مطهری، پلاک ۵۵۶

با ما در تماس باشید : ۵۸۴۳۷-۰۲۱ (۳۰ خط ویژه)

راد پایپ وارد کننده و تامین کننده تجهیزات پایپینگ

اهمیت شیر پروانه ای ویفری

اهمیت شیر پروانه ای ویفری
10

اهمیت شیر پروانه ای ویفری

فهرست عناوین

شیرآلات امروزه در انواع مختلفی ساخته می شوند و نقش بسیار مهمی در تاسیسات ساختمانی و صنعتی ایفا می کنند. شیرها در حالت کلی وظیفه قطع و وصل جریان سیال را بر عهده دارند و به همین علت جز تاسیسات بسیار پر اهمیت محسوب می شوند. شیرآلات بر حسب نوع کاربرد انواع متفاوتی دارند، شیرآلات پروانه ای انواع مهمی از شیرآلات هستند که در دو نوع ویفری و لاگ ساخته می شوند. شیر پروانه ای ویفری نوعی از شیرآلات کاربردی است که به معرفی آن خواهیم پرداخت و در مورد کاربردهای آن بیشتر صحبت خواهیم کرد.

شیر پروانه ای برای کنترل جریان یک سیال در خط لوله به کار میرود. از این نوع شیرآلات می توان برای کنترل جریان مایعات، جامدات و گازها استفاده کرد و به همین علت این نوع از شیرآلات امروزه کاربردهای گسترده ای دارند.

این نوع از شیرها معمولا در مسیرهایی نصب می شوند که فشار عبور سیال از آن زیاد نیست؛ بر همین اساس لازم است تا در هنگام خرید به این مسئله توجه شود. این نوع از شیرها از نظر متریال های ساخت و مواد به کار رفته در آنها با یکدیگر متفاوت هستند. بسیاری از این شیرآلات از جنس چدن ساخته می شوند و از نظر کیفیت در سطح بالایی قرار دارند.

کاربردهای شیر پروانه ‌ای ویفری

کاربردهای شیر پروانه ‌ای ویفری

یکی از ویژگی های بسیار مهم در مورد شیر پروانه ای ویفری ، سازگاری آنها با سیستم های الکترونیک و پنوماتیک است که امکانات گسترده ای را برای این محصولات فراهم خواهد کرد.

این نوع از شیرآلات عموما بر اساس استانداردهای فلنج ساخته می شوند تا هماهنگی لازم با سایر اجزای سیستم را فراهم نمایند. در مقابل این شیرآلات، شیرهای پروانه ای لاگ قرار دارند که برای سرویس دهی در خط مناسب هستند و برای به کارگیری آنها فلنج های کور توصیه می شوند.

مزیت های شیر پروانه ای ویفری

شیر پروانه ای ویفری دارای مزیت های بسیار مهمی است که کاربرد آن را گسترده تر می کند. به طوری که امروزه بسیاری از افراد استفاده از این شیرآلات را به سایر نمونه ها ترجیح می دهند.

یکی از مهمترین مزایای این شیرآلات این است که افت فشار بسیار کمی در آنها به وجود می آید. این شیرآلات همچنین از نظر قیمت بسیار مناسب هستند و می توانند به عنوان جایگزینی برای شیرآلات دروازه ای محسوب شوند.

آب بندی بسیار مناسب این شیرآلات، کاربر را از استفاده هر گونه واشر بی نیاز می کند. باید توجه داشت که استفاده از واشر برای آب بندی این شیرآلات ممکن است عملکرد آن را با اختلال رو به رو کند.

شیرآلات پروانه ای ویفری

شیرآلات پروانه ای ویفری گزینه مناسبی برای قطعی و وصلی محسوب می‌ شوند که می توانند از طریق سیستم های پنوماتیک و سیستم های برقی کنترل شوند. شیرآلات ویفری با عنوان شیر گوشواره ای نیز شناخته می شوند چرا که دارای دو زائده گوشواره ای شکل هستند که از آنها برای نگهداشتن شیر در هنگام اتصال به فلنج استفاده می شود.

شیر پروانه ای ویفری نمونه ای بسیار کارآمد از انواع شیرآلات است که امروزه در صنعت کاربردهای گسترده ای دارد و نیاز است تا افراد با ویژگی های آن بیشتر آشنا شوند تا بتوانند از آن به طور موثر در تاسیسات استفاده نمایند.

محصولات مرتبط :

مقالات مرتبط :

 

 

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

پربازدیدترین مقالات

مشاوره رایـگان

اگر پروژه‌ای دارید،
با خیال راحت به ما بسپارید…

تلفن: ۵۸۴۳۷-۰۲۱ (۳۰ خط ویژه)