راد پایپ وارد کننده و تامین کننده تجهیزات پایپینگ

با ما در تماس باشید : ۵۸۴۳۷-۰۲۱ (۳۰ خط ویژه)

۰۲۱-۵۸۴۳۷

info@radpipe.ir

شنبه تا ۵شنبه

ساعات کاری ۰۹:۰۰ تا ۱۸:۰۰

تهران، خیابان شریعتی

بالاتر از تقاطع مطهری، پلاک ۵۵۶

با ما در تماس باشید : ۵۸۴۳۷-۰۲۱ (۳۰ خط ویژه)

راد پایپ وارد کننده و تامین کننده تجهیزات پایپینگ

آشنایی با شیر پروانه‌ ای پنوماتیک  

آشنایی با شیر پروانه‌ ای پنوماتیک  
10

آشنایی با شیر پروانه‌ ای پنوماتیک  

فهرست عناوین

اگر با شیرهای پروانه ‌ای آشنایی داشته باشید حتما می‌دانید که یکی از محبوب‌ترین انواع این شیرها شیر پروانه‌ ای پنوماتیک است که ویژگی‌های منحصربه‌فردی دارد و به همین علت نیز در موارد مختلف می‌توان از آن استفاده کرد.

در این شیرها از مکانیزم خاصی استفاده شده است که به شما این امکان را می‌دهد تا به‌راحتی هرچه تمام بتوانید جریان سیالات را قطع، وصل و یا کنترل کنید. ما در این مطلب سعی می‌کنیم اطلاعات کاملی را درباره شیرهای پروانه ‌ای پنوماتیک در اختیار شما قرار دهیم و شما را بیشتر با این محصولات و کاربردهای آنها آشنا کنیم؛ بنابراین با ما همراه باشید.

شیر‌های پروانه ‌ای پنوماتیک

 

آشنایی با شیر پروانه‌ ای پنوماتیک

این شیرهای پروانه ‌ای از یک اکچویتور پنوماتیک روی شیر پروانه‌ ای استفاده می‌کنند که باعث می‌شود تا مکانیزمی برای شما فراهم شود که بتوانید به‌راحتی فشار جریان سیالات را کنترل کنید و در صورت نیاز اقدام به قطع و وصل کردن آن کنید.

یکی از دلایلی که باعث می‌شود تا امروزه به طور گسترده‌ای از شیر پروانه‌ ای پنوماتیک در صنایع مختلف استفاده شود این است که کنترل جریان سیال و قطع و وصل کردن آن با استفاده از این شیرهای پروانه ‌ای بسیار سریع‌تر انجام می‌شود و در نتیجه شما می‌توانید انتظار عملکرد بهتری را نسبت به سایر شیرهای پروانه ‌ای داشته باشید.

شاید برای شما جالب باشد که بدانید میانگین قطع و وصل کردن جریان سیال با استفاده از این شیرهای پروانه ‌ای تنها بین 3 تا 5 ثانیه است که می‌تواند مدت‌زمان فوق‌العاده‌ای باشد.

امروزه شما می‌توانید شیرهای پروانه ‌ای پنوماتیک را از بسیاری از فروشگاه‌های مربوطه خریداری کرده و مورداستفاده قرار دهید و از مزایایی که به شما ارائه می‌دهد نهایت بهره را ببرید. ما در ادامه سعی می‌کنیم برخی از مهم‌ترین مزایای استفاده از این شیرهای پروانه ‌ای را به شما معرفی کنیم.

مزایای شیرهای پروانه ‌ای پنوماتیک

 

آشنایی با مزایای شیر پروانه‌ ای پنوماتیک

یکی از مزایای بسیار مهم شیر پروانه‌ ای پنوماتیک چرخش 90 درجه دیسک این شیرهای پروانه ‌ای است که باعث می‌شود تا عبور سیال از داخل آن به شکل ساده و راحت‌تری انجام شود.

این شیرهای پروانه ‌ای عملکرد خاصی را به شما ارائه می‌دهند و از آن جایی که استفاده کردن از آنها بسیار ساده و راحت است شما می‌توانید در موارد مختلف از این محصولات استفاده کنید. قابلیت بسته شدن خودکار را می‌توان یکی دیگر از ویژگی‌ها و مزایای مهم این شیرهای پروانه ‌ای دانست که در صورت تمایل می‌توانید از این قابلیت نیز بهره‌مند شوید.

شیرهای پروانه ‌ای پنوماتیک دارای وزن مناسبی هستند و که باعث می‌شود تا استفاده از آنها در صنایع مختلف امکان‌پذیر باشد و شما بتوانید به‌راحتی این شیرها را در مسیرهای لوله‌کشی مختلف نصب کنید.

برای تولید شیرهای پروانه ‌ای پنوماتیک از مواد اولیه مختلف و آلیاژهای متفاوتی استفاده می‌شود و به همین علت نیز مقاومت این شیرها در برابر عوامل مختلف مانند فشار جریان سیال و یا ضربه بسیار بالا است که این مسئله شیرهای پروانه ‌ای پنوماتیک را تبدیل به یک گزینه ایده‌آل برای استفاده در صنایع مختلف کرده است.

انواع شیرهای پروانه ‌ای پنوماتیک

انواع مختلف شیرهای پروانه ‌ای پنوماتیک

شیر پروانه‌ ای پنوماتیک ویفری یکی از انواع شیرهای پروانه ‌ای پنوماتیک است که دارای وزن بسیار مناسب و در عین حال بدنه باریکی است، به همین علت نیز شما به‌راحتی می‌توانید آن را بین دو فلنج قرار دهید. امروزه این شیرهای پروانه ‌ای در ابعاد و سایزهای مختلف تولید می‌شوند که هر یک از آنها را می‌توان در صنایع مختلف مورداستفاده قرار داد.

قابلیت کنترل این شیرهای پروانه ‌ای بسیار خوب است و می‌توان تا حد زیادی فشار جریان سیالات را با استفاده از آنها کنترل کرد. نکته‌ای که باید درباره این شیرهای پنوماتیکی بدانید این است که عملگر پنوماتیکی در آنها به علت وزن کمی که دارند اندکی ضعیف‌تر است.

شیرهای پروانه ‌ای پنوماتیک فلنج‌دار یکی دیگر از انواع این شیرها است که به علت مقاومت بسیار زیادی که در برابر فشار دارد می‌توان از آن در صنایعی که فشار سیالات بسیار زیاد است استفاده کرد و از مزایای آن بهره‌مند شد.

از آن جایی که این شیرها دارای سوراخ‌های فلنجی بیشتری هستند نسبت به شیرهای پروانه ‌ای پنوماتیک ویفری و بدون فلنج بیشتر مورداستفاده قرار می‌گیرند و کاربردهای بیشتری دارند.

اگر قصد استفاده از هیچ‌یک از این دو مدل را ندارید می‌توانید شیرهای پروانه ‌ای پنوماتیک لاگ را که حالتی بین این دو شیر پروانه‌ ای دارد را برای استفاده انتخاب کنید. این شیرها از نظر ابعاد و وزن مانند شیرهای پروانه ‌ای ویفری کوچک و سبک هستند و از نظر تعداد سوراخ نیز مانند شیرهای پروانه ‌ای پنوماتیک فلنجی سوراخ‌های فلنجی زیادی دارند که استفاده کردن از آنها را ساده‌تر می‌کند.

کاربردهای شیر پروانه‌ ای پنوماتیک

 

کاربردهای مهم شیر پروانه‌ ای پنوماتیک

همان‌طور که در بخش‌های قبلی نیز بیان کردیم شیر پروانه‌ ای پنوماتیک دارای انواع مختلفی است که هر یک از آنها ویژگی‌های خاصی را به شما ارائه می‌دهند. این تنوع بالای شیرهای پروانه ‌ای پنوماتیک و مشخصات فنی منحصربه‌فرد آنها باعث شده است تا امروزه بتوان از این محصولات در موارد مختلف استفاده کرد.

در بسیاری از صنایع مختلفی که سیالات فشار بالایی دارند و برای کنترل کردن آنها نیاز به یک شیر پروانه‌ ای قدرتمند است می‌توان از شیرهای پروانه ‌ای پنوماتیک استفاده کرد.

به‌عنوان مثال امروزه در بسیاری از پالایشگاه‌ها از این شیرهای پروانه ‌ای استفاده می‌شود. نیروگاه‌های مختلف نیز می‌توانند برای کنترل جریان سیالات از این شیرها در مسیر‌های لوله‌کشی خود استفاده کنند.

استفاده از شیرهای پروانه ‌ای پنوماتیک در تأسیسات آبی را می‌توان از دیگر کاربردهای بسیار مهم این شیرها دانست که حتما باید به آن توجه داشته باشید.

خرید شیر پروانه‌ ای پنوماتیک

 

راهنمای خرید شیر پروانه‌ ای پنوماتیک

برای خرید شیر پروانه‌ ای پنوماتیک شما باید به چند نکته بسیار مهم توجه داشته باشید. اولین نکته این است که سعی کنید قبل از خرید اطلاعات کاملی را درباره جنس بدنه این شیرهای پروانه ‌ای به دست بیاورید تا بتوانید بهترین گزینه را برای خرید انتخاب کنید.

این شیرها دارای انواع مختلفی هستند که ما در این مطلب درباره آنها صحبت کردیم؛ بنابراین قبل از خرید حتما به کاربردی که از این شیرها انتظار دارید توجه داشته باشید تا بتوانید بهترین گزینه را برای خرید انتخاب کنید.

اگر شما هم به دنبال یک فروشگاه معتبر برای خرید شیرهای پروانه ‌ای پنوماتیک هستید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما از بخش محصولات وب ‌سایت ما نیز دیدن کنید. ما در فروشگاه اینترنتی خود شرایط بسیار خوبی را برای شما فراهم کرده‌ایم تا بتوانید با مناسب‌ترین قیمت ممکن این محصولات را خریداری کنید.

 

محصولات مرتبط :

مقالات مرتبط :

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

پربازدیدترین مقالات

مشاوره رایـگان

اگر پروژه‌ای دارید،
با خیال راحت به ما بسپارید…

تلفن: ۵۸۴۳۷-۰۲۱ (۳۰ خط ویژه)