اتصالات مانیسمان بنکن از جمله محصولات با کیفیت شرکت Benkan است. این اتصالات برای انجام لوله کشی در یک مسیر استفاده می شود. برای دوام و امنیت لوله کشی باید از اتصالات مطمئن استفاده کرد. انواع اتصالات بر اساس آلیاژی که در تولید این اتصالات استفاده می شود، نوع اتصال و هم چنین نحوی آرایش لبه های اتصالات تقسیم بندی می شوند.

روش ساخت اتصالات مانیسمان بنکن

تمامی این اتصالات با روش مانیسمان تولید می شوند. روش مانیسمان به این صورت است که هیچ یک از اتصالات نباید هیچ نوع درز جوشی در بدنه آن باشد. نبود هیچ درزی در بدنه کمک می کند که اتصالات کاملاً قابل اطمینان باشند و هیچ گونه نشتی در فرآیند لوله کشی پیش نیاید. این اتصالات مانیسمان بنکن با روش گرماکاری و وارد کردن فشار  به لوله‌ های مانیسمان به انواع اتصالات  مانیسمان یا زانویی تبدیل می شوند.

انواع اتصالات مانیسمان بنکنانواع اتصالات مانیسمان بنکن

آلیاژ استفاده شده برای تولید اتصالات مانيسمان بنکن

در تولید اتصالات بنکن از آلیاژ کربن استیل استفاده می شود. این آلیاژ قابلیت شکل پذیری بسیار عالی دارد و به راحتی می توان تمام اتصالات را با روش مانیسمان تولید کرد. این آلیاژ در کنار شکل پذیری راحت، مقاومت بسیار بالایی نیز دارد و کمک می کند از این اتصالات بتوان در زمان طولانی استفاده کرد.

کیفیت اتصالات مانيسمان بنکن

اتصالات مانیسمان بنکن کیفیت بسیار بالایی دارند و برای استفاده در لوله کشی و… بسیار مناسب هستند. این اتصالات در برابر دمای بسیار بالا و فشار بسیار بالا مقاومت خوبی دارند. این کیفیت بالا وجود هر گونه ریسک نشتی در سیستم لوله کشی را کاهش می دهد. اتصالات مانیسمان بنکن چون تحمل پذیری دما و فشار به صورت بالا را دارند در صنایع نفت، پتروشیمی و گاز را دارند و در سیستم هایی که با بخار و دمای بالا سروکار دارند نیز استفاده از این اتصالات بسیار توصیه می شود.

کاربرد اتصالات

اتصالات یک بخش بسیار پرکاربرد از تجهیزات لوله کشی و شیرآلات هستند. بطور کلی اتصالات معمولاً برای تغییر دادن جهت، تغییر دادن سایز و ایجاد انشعاب و اتصال شیرآلات استفاده می شوند. اتصالات مانیسمان بنکن جز اتصالات بسیار با کیفیت و تولید شده طبق استاندار های جهانی مانند ASTM ، ASME  و … است.

اتصالات مانیسمان بسیار با کیفیتاتصالات مانیسمان بسیار با کیفیت

اتصالات مانيسمان‌بنکن

آرایش اتصالات مانیسمان بنکن لبه هایی که در قسمت ابتدا و انتهای اتصالات مانيسمان بنکن قرار دارد به شکل BEVELING است. روشی که برای جوشکاری این اتصالات استفاده می شود روش BUTTWELD است. این اتصالات زمانی که در کنار لوله های مانیسمان قرار بگیرد یک شکل V ایجاد می کند که این قسمت برای جوشکاری در نظر گرفته می شود.

ویژگی های اتصالات مانیسمان بنکن

اتصالات مانیسمان بنکن بسیار باکیفیت و طبق استاندارد تولید شده و در بازار قابل دسترسی است. قیمت اتصالات مانیسمان بسیار مناسب است و یکی از دلایلی که دیگر محصولات مشابه با آن رقابت می کنند همین قیمت مناسب و در کنار آن کیفیت بالا است. اتصالات مانیسمان بنکن در سایز های به اندازه ۱/۲ تا ۲۴ اینچ در بازار تولید می شود. این محصولات در سایز های بسیار متفاوت تولید می شود و باعث می شود که دست مصرف کننده برای انتخاب کاملاً باز باشد. در اتصال های مانیسمان بنکن برای جلوگیری کردن از زنگ زدگی از رنگ مشکی استفاده می شود.

تولید اتصالات به روش مانیسانتولید اتصالات به روش مانيسمان

تقسیم بندی اتصالات مانيسمان بنکن

با توجه به نوع کاربرد 3 مدل اتصال در بازار موجود است:

  • اتصالات مانیسمان بنکن لب جوش (BW)
  • اتصال ولد (SW)
  • اتصال رزوه ای (THD)

از پرکاربرد ترین اتصالات می توان به انواع سه راهی، در پوش، انواع زانویی و انواع تبدیل ها اشاره کرد. سه راهی های این برند شامل سه راهی کاهنده و سه راهی های هم اندازه هستند. تبدیل های این برند شامل تبدیل های کاهنده ی غیر هم مرکز، تبدیل کاهنده هم مرکز و تبدیل کج است. از دیگر اتصالات پر کاربرد زانویی ها هستند که شامل انواع زانویی 45 درجه، زانویی های 180درجه در دو مدل (LR) و (SR) و زانویی های 90 درجه در دو مدل  (LR) و (SR) است. درپوش ها از دیگر اتصالات پرکاربرد اتصالات مانیسان بنکن هستند و در انواع بوشن، مهر ماسوره، نیم بوشن، تردولت و مدل ساکولت، مغزی، نیپل و انواع کپ تولید می شوند.

محصولات مرتبط:

زانو مانیسمان بنکن

سه راه مانیسمان بنکن

مقالات مرتبط:

زانوی جوشی مانیسمان در کجا کاربرد دارد؟

انواع اتصالات گازی و کاربرد آن ها

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

درباره ی نویسنده محتوا

یک پاسخ ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *